علم و تکنولوژی

دلیل اصلی رنگین کمانی شدن گلس گوشی + راه حل رفع این موضوع

رنگین کمانی شدن گلس گوشی

حتماً تجربه داشتین که وقتی یک گلس روی گوشیتون میندازین، بعد از چند روز شاهد رنگین کمانی شدن گلس گوشی هستین؛ حالا یه چیزی توی ذهنتون هی تکرار میکنه، از صفحه گوشی هست، نه مشکل گلس موبایل هست؛ این تفکر دیوونه کننده است. باید بگم که بعضی از گلس‌های موبایل در برخی شرایط دچار افکت رنگین کمانی میشن و اگر این موضوع حل نشه، در درازمدت ممکنه به نمایشگر گوشی موبایل صدمه وارد کنه.

دلیل اصلی رنگین کمانی شدن گلس گوشی + راه حل رفع این موضوع، چیزیه که https://mrdigitall.com/ در این مقاله به سراغ اون رفته است؛ بدون شک این مطلب خیلی بدردتون میخوره پس تا پایان با ما همراه باشید.

دلیل اصلی رنگین کمانی شدن گلس گوشی موبایل چی هست؟

گلس‌های تلفن همراه همیشه در معرض شرایط مختلفی هستن و بدیهی است که تغییر و تحولاتی به سطحشون دیده بشه اما باید به خاطر داشت که اگر از یک روکش باکیفیت برای صفحه نمایش استفاده بشه خیلی کم شاهد خراب شدن اون خواهیم بود.

نمونه‌ای از گلس گوشی موبایل
رنگین کمانی شدن گلس گوشی

روکش‌های نمایشگر انواع مختلفی دارن که مقاله این موضوع رو میتونید در این آدرس بخونید. در مدل‌هایی از این محصولات که کیفیت آنچنانی ندارن، نمیشه از آن‌ها انتظار دوام بالا رو داشت و خیلی زود کاربر رو به سمت تعویض گلس میکشونه. دیدین وقتی روی گوشیتون آب میریزه یه هاله‌ای از رنگین کمان دیده میشه، اون موردی نداره و بعد از خشک شدن محل، از بین میره، اما ؛ اما دلیل اصلی رنگین کمانی شدن گلس گوشی موبایل چی هست؟

عدم چسبیدن کامل گلس به صفحه نمایش گوشی

رنگین کمانی شدن گلس گوشی
رنگین کمانی شدن گلس گوشی

از دلایل شایع که میشه برای رنگین کمانی شدن گلس موبایل تعریف کرد، عدم نچسبیدن کامل گلس به نمایشگر موبایل هست. گلس‌هایی که مارک یا کیفیت خوبی ندارن، زود از صفحه نمایش دل میکنن و زخم محل جدا شدن اون با نمایشگر هم با رنگین کمانی شدن گلس نمود پیدا میکنه؛ فهمیدین چی شد؟ یعنی وقتی چسب خوبی بین روکش و پنل روبرویی گوشی موبایل نباشه، لمس تلفن همراه کند خواهد شد و کاربر مجبوره با فشار دادن روی صفحه این موضوع رو حل کنه که این عمل به مرور زمان تبدیل به رنگین کمانی شدن گلس میشه.

وجود ناهمواری در گلس

برخی گلس‌ها به خاطر عدم رعایت استاندارهای لازم توی ساختشون، یک ناهمواری‌هایی روی سطحشون هست که هیچکی نمیتونه به طور عادی ببینه و بعد از اینکه روی گوشی نصب شد، پس از مدتی این ناهمواری به صورت رنگین کمانی شدن گلس گوشی نمایان میشه.

تغییرات دمایی

بدون شک دمای بالا برای هیچی خوب نیست و گلس گوشی هم از این قائله مستثنی نخواهد بود. وقتی که گلس گوشی موبایل در معرض دمای بالا قرار میگیره ممکنه که یکی از تغییراتش برگرده به رنگین کمانی شدن اون؛ البته ناگفته نمونه با پایین اومدن دما (قرار گرفتن در دمای محیط) به احتمال زیاد هاله به وجود اومده روی گلس از بین بره.

راه حل برای از بین رفتن رنگین کمانی شدن گلس

در رفع مشکل رنگین کمانی شدن گلس، کاربر با راه آنچنان دشواری روبرو نیست و فقط با چند نکته ریز میتونه مسئله رو حل کنه.

تمیز کردن گلس گوشی موبایل
رنگین کمانی شدن گلس گوشی

اول اینکه باید فهمید این رنگین کمانی شدن گلس دقیقا کجای کار هست، زیر گلس یا روی اون؛ اگه روی گلس باشه که با یک دستمال نرم در حالی که به الکل یا مایع تمیزکننده مخصوص این کار آغشته شده، روی سطح کار بکشید، اگر حالت رنگین کمانی برطرف شد که حله اگر هم نه که این مسئله به زیر گلس برمیگرده و شما مجبورید گلس رو تاجایی که رنگین کمانی شده باز کنید، دستمال نرم آغشته به الکل یا مایع تمیزکننده مخصوص این کار رو به سطح زیرین کشیده و سپس منتظر بمونید تا خشک بشه و بعد دوباره گلس رو بچسبونید.

پس از انجام این کار، اثر رنگین کمانی گلس ممکنه کم یا بیشتر بشه! به طور کلی باید برای نتیجه‌گیری نهایی چند روزی صبر کرد؛ در صورت بیشتر شدن اثر باید گلس روی گوشی موبایل رو به کل عوض کرد.

رنگین کمانی شدن گلس گوشی موبایل، یکی از مواردی هست که افراد زیادی با اون روبرو شدن اما شاید هیچوقت نفهمیدن این اتفاق در اثر چه چیزی رخ داده و دنبال رفع مشکل هم نبودن. فروشگاه آقای دیجیتال این مسئله‌ی پراهمیت رو به صورت کامل شرح و راه‌حل رفع این موضوع رو نیز توضیح داده است؛ همچنین چه رنگین کمانی شدن گلس و چه شکستن و خراب شدن محافظ‌صفحه، خطری است که جان نمایشگر گوشی موبایل رو تهدید میکنه؛ پس شش دانگ حواستون باید به گلسی که استفاده میکنید باشه.

 

سوالات متداول

1- برای جلوگیری از رنگین کمانی شدن گلس باید چه کرد؟

هنگام خرید یک گلس، باید مطابق با برند و مدل گوشی موبایل خودتون پیش بروید چونکه در صورت بزرگ یا کوچیک بودن گلس، مشکلات خاص خودشو سر راه کاربر قرار میده. از سوی دیگر، تا درصد بالایی به دنبال محافظ صفحه‌هایی با برندهای معتبر باشید چراکه با استاندارد و متریال خوبی ساخته شدن و زود هم خراب نمیشن. در آخر، حتماً از فروشگاه‌های معتبر خرید کنید تا هزینه‌ای که پرداخت میکنید هدر نرفته باشه.

2- راه حل از بین بردن حالت رنگین کمانی روی گلس چی هست؟

اگه این حالت روی گلس باشه که با یه دستمال الکلی یا مایع مخصوص میشه برطرفش کرد، اگه زیر گلس باشه باید گلس رو بلند کرد و اون رو با دستمال مخصوص تمیز کرد؛ پس از این کار و بعد از چند روز اگه هیچ نتیجه مثبتی مشاهده نشد، کاربر ملزم به تعویض گلس خواهد بود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *