علم و تکنولوژی

راهنمای تغییر فونت فارسی شیائومی (ساده ترین راه)

راهنمای تغییر فونت فارسی شیائومی (ساده ترین راه)

خواندن متن، ارسال پیام و کارهایی نوشتاری بخش عمده‌ای از فعالیت‌های ما با گوشی را در بر می‌گیرد؛ اما سر و کار داشتن طولانی مدت با یک نوع فونت نگارشی آدم رو خسته می‌کنه؛ ولی تا حالا به این فکر کردید که فونت گوشی‌تون رو تغییر بدید تا از این تکراری بودن بیرون بیایید؟ گوشی‌های اندرویدی به دلیل اینکه سیستم عاملی متن باز هست و تغییرات شخصی سازی زیاد در او اتفاق می‌افتد، تغییر دادن فونت هم هم ممکن است. تغییر فونت فارسی شیائومی مسیری است که امروز https://mrdigitall.com/ می‌خواهد طی کند؛ پس اگر گوشی‌های این برند چینی دارید و دنبال تغییرات هستید، تا انتها همراه ما باشید.

تغییر فونت فارسی در گوشی شیائومی
راهنمای تغییر فونت فارسی شیائومی (ساده ترین راه)

چرا هنگام راه اندازی گوشی اجازه تغییر فونت گوشی را نداشتیم؟

شاید اولین سوالی که در ذهن همه‌ی ما به وجود بیایید این است که چرا تغییر فونت فارسی شیائومی را هنگام راه اندازی گوشی انجام ندادیم؟ اصلا چرا همچین بخشی وجود نداشت؟ برخی از تنظیمات شخصی سازی هنگام راه اندازی گوشی در دسترس ما نیست و باید بعد از بالا اومدن گوشی آنها را تغییر داد؛ تغییر فونت هم یکی از گزینه‌هایی است که باید بعد از راه اندازی گوشی آن را انجام داد.

موردی دیگر که باعث می‌شود ما نتوانیم هنگام راه اندازی گوشی تغییر فونت فارسی شیائومی را انجام دهیم، انتخاب ریجن گوشی روی ایران است؛ هنگامی که ریجن گوشی شما روی ایران باشد، قابلیت تغییر فونت برای شما غیر فعال خواهد شد. پس تا اینجای مسیر دانستید که باید تغییر ریجن یا همان موقیت مکانی را در دستور کار قرار دهیم.

تغییر فونت فارسی شیائومی چگونه صورت می گیرد؟

ابتدا کار باید زبان پیشفرض دستگاه را به فارسی انتقال داد؛ برای اینکارها همیشه باید به تنظیمات بریم، پس ماهم بدون هیچ درنگی وارد Settings میشیم و گزینه‌ی Additional settings پیدا می‌کنیم؛ بخش Language & Input رو پیدا کرده و واردش میشیم؛ در مرحله‌ی آخر وارد بخش زبان‌ها میشیم و Persian را انتخاب می‌کنیم تا زبان کلی دستگاه به فارسی تغییر پیدا کند.

تغییر فونت فارسی شیائومی چگونه صورت می گیرد؟

تغییر فونت فارسی شیائومی چگونه صورت می گیرد؟

راهنمای تغییر فونت فارسی شیائومی (ساده ترین راه)

برای تغییر فونت گوشی گوشی شیائومی ابتدا باید مقعیت مکانی گوشی را تغییر دهیم؛ برای اینکار ابتدا به تنظیمات گوشی بریم و سپس به بخش تنظیمات اضافی (Additional settings) منتقل شویم؛ حالا در بخش ریجن یا ناحیه مکانی (Region) یکی از دو کشور هند (India) یا اندونزی (Indonesia) رو انتخاب می‌کنیم. بعد از انتخاب یکی از این دو کشور وارد برنامه Theme میشیم و از منوی پایین Fonts رو انتخاب می‌کنیم؛ از نوار سرچ Farsi رو سرچ می‌کنیم تا لیست فونت‌ها برای ما بالا بیاید؛ در نهایت فونت دلخواه رو دانلود و نصب می‌کنیم.

برنامه تم
راهنمای تغییر فونت فارسی شیائومی (ساده ترین راه)

دو نکته باید در نظر داشته باشیم؛ ابتدا اینکه برای نصب فونت جدید گوشی ما Reboot می‌شود و نکته دوم هم این است که بعد از انتخاب ریجن گوشی و ست کردن اون روی کشور‌های هند و اندونزی، چندین نرم افزار محبوب این کشور‌ها روی گوشی نصب می‌شود که میتوان آنها را حذف کرد؛ تازه برگرداندن ریجن روی کشور ابتدایی هیچ مشکلی نخواهد داشت. به همین سادگی می‌توان فونت گوشی را تغییر داد.

 

تغییر فونت گوشی یکی از کارهایی است که میتوان برای جلوگیری از تکراری نشدن گوشی انجام داد؛ تغییر فونت فارسی شیائومی در ساده‌ترین روش ممکن، مبحثی بود که https://mrdigitall.com/ در این مقاله به او پرداخت تا کاربران این برند چینی‌ به راحتی بتوانند فونت گوشی خود را تغییر دهند.

 

سوالات متداول

1- آیا تغییر فونت فارسی شیائومی با برنامه هم امکان پذیر است؟

در جواب سوال اینکه تغییر فونت فارسی شیائومی با برنامه امکان پذیر است باید بگوییم بله؛ اما پیچیدگی که در تغییر فونت با برنامه وجود داره باعث شده تا روشی که خود شیائومی در گوشی قرار داده بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد. یکی از برنامه‌های که تغییر فونت فارسی شیائومی را انجام میدهد zFont 3 است که در گوگل پلی هم موجود است و کاربران می‌توانند از این برنامه استفاده کنند. در هر صورت پیشنهاد می‌شود از روشی که خود شیائومی قرار داده در دل گوشی بریم.

2- آیا عملیات تغییر فونت در همه گوشی‌ها امکان پذیر است؟

تقریبا در تمام گوشی‌هایی که از سیستم عامل اندروید پشتیبانی می‌کنند، تغییر فونت امکان پذیر است؛ البته اگر خواسته باشیم از برنامه‌های جانبی استفاده کنیم، این عملیات امکان پذیر است. در خصوص گوشی‌های آیفون هم باید گفت که در خود گوشی هیچ دسترسی برای تغییر فونت وجود ندارد و باید از برنامه‌های جانبی استفاده کرد؛ البته برخی Shortcut‌ها وجود دارد که می‌توان برخی فونت‌ها را اضافه کرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *