علم و تکنولوژی

علت داغ شدن گوشی شیائومی + 8 ترفند برای حل این مشکل

علت داغ شدن گوشی شیائومی + 8 ترفند برای حل این مشکل

تمام وسایل الکترونیکی در صورت کار کشیدن ازش داغ می‌شوند؛ گوشی‌های موبایل از جمله وسایل الکترونیکی هستند که با کار کشیدن زیادی از آنها گرم می‌کنند. شیائومی یکی از برندهایی هستند که کاربران او از داغ شدن گوشی‌هاشون رنج می‌برند؛ اما علت داغ شدن گوشی شیائومی چیست؟ داستان گرم کردن گوشی‌های شیائومی از کجا شروع شد؟ https://mrdigitall.com/ قصد داره تا علت داغ شدن گوشی شیائومی به همراه ترفندهایی برای حل این مشکل را بیان کند؛ پس پیشنهاد می‌شود تا انتهای متن همراه ما بیایید.

داستان داغ شدن گوشی‌های شیائومی از کجا شروع شد؟

شیائومی همیشه به تولید گوشی باکیفیت اما ارزان قیمت معروف بوده؛ این داستان از قدیم هم سر لوحه کار این شرکت چینی بوده. در سال 2014 میلادی بود که شیائومی گوشی Mi 3 را معرفی کرد؛ گوشی با مشخصات قدرتمند نسبت به سال عرضه‌اش و قیمت بسیار مناسب، در واقع گوشی پرچمدار اون زمان با قیمت بسیار کمتر بود.

داستان داغ شدن گوشی‌های شیائومی از کجا شروع شد؟

داستان داغ شدن گوشی‌های شیائومی از کجا شروع شد؟

مردم در ابتدا استقبال زیادی از گوشی کردند اما طولی نکشید که زمزه داغ شدن گوشی شیائومی پیچید؛ علت داغ شدن گوشی شیائومی چیزی نبود به جز قدرت زیاد پردازنده؛ این مشکل اگر چه حالاها تا حدودی برطرف شده اما هنوز کاربران این عیب را به برند چینی گوش‌ زد می‌کنند.

چه دلایلی برای داغ شدن گوشی وجود دارد؟

علت داغ کردن گوشی شیائومی به همین یک نکته خلاصه نمی شود؛ در واقع دلایلی دیگری که برای گرم شدن گوشی وجود دارد، برای تمامی برندها است نه تنها شیائومی، حالا این دلایل چی هست؟ یکی از دلایلی که همیشه وجود داشته و خیلی هامون هم اون رو رعایت نمی کنیم، استفاده از گوشی هنگام شارژ گرفتن است. مشکل دیگری که شاید بیشتر برای خانوم‌ها هم رخ میدهد، استفاده از کاورهای ضخیم و نامناسب؛ بدلیل زیبایی گاهی اوقات پیش می آید که افراد کاورهای نامناسب خریداری می کنند و این دلیل باعث میشه تا حرارت دور به دور از گوشی خارج بشه.

چه دلایلی برای داغ شدن گوشی وجود دارد؟

چه دلایلی برای داغ شدن گوشی وجود دارد؟

علت داغ شدن گوشی شیائومی به کارکرد کاربر به گوشی‌ هم بر می‌گردد، چطور؟ نبستن برنامه‌ها یکی از دلایل داغ شدن گوشی است؛ نصب و اجرای برنامه‌های پر حجم دلیل دیگر بر داغ شدن گوشی هست. آسیب دیدن قطعات داخلی یکی از دلایل داغ شدن گوشی میتونه بیاد که بر اثر زمین خوردن دستگاه بوجود میاد. استفاده از شارژهای غیر اصل به غیر از آسیب زدن به باتری گوشی، دلیلی برای گرم شدن گوشی به حساب می‌آید.

برای خنک کردن گوشی باید چه کارهایی را انجام دهیم؟

دمای معمولی گوشی بین 35 تا 42-43 درجه است، اگر دستگاه شما در این رنج دمایی به سر می‌برد که با خیال راحت می‌توانید از استفاده‌تان لذت ببرید؛ اما اگر بالاتر از این مقدار است باید فکری به حال خنک کردن گوشی موبایل کنید؛ همراه آقای دیجیتال باشید تا از ترفند‌های خنک کردن گوشی شیائومی استفاده کنید.

استفاده از فن‌های خنک کننده گوشی!

یکی از راه‌هایی که با آن می‌شود گوشی را خنک‌تر کرد، استفاده از فن‌های خنک کننده است؛ علت داغ شدن گوشی شیائومی و حتی دیگر برندها، انجام بازی‌های سنگین است، اما فن‌های خنک کننده معرفی شدند تا این معضل را برطرف کنند؛ سعی کنید هنگام انجام بازی‌هایی مث کلاف دیوتی، پابجی موبایل و یه همچین سبک بازی‌ها، کاور گوشی خود را در بیاورید و از فن خنک کننده استفاده کنید.

استفاده از فن‌های خنک کننده گوشی!

استفاده از فن‌های خنک کننده گوشی!

استفاده نکردن از کاورهای نامناسب!

همانطور که در ابتدای متن گفته شد، کاور نامناسب یکی از دلایل داغ شدن گوشی هست؛ هنگام خرید کاور سعی کنید ظاهر تنها برای شما ملاک نباشد و به دیگر موارد دقت کنید؛ گوشی‌ها هنگام کار نیاز دارند تا دورشون آزادتر باشه برای تنفس و تنظیم دما، حال اگر دور گوشی کاور ضخیم قرار گرفته باشد، مسیر‌های تنظیم هوا رو می‌بندید.

نکته‌ی دیگری که وجود دارد این است که حداقل یک بار در روز کاور را از گوشی خود خارج کنید، اما احتیاط او واجب است.

پاک کردن برنامه‌ها و اطلاعات اضافی!

گوشی‌های کنونی حافظه‌های داخلی بالایی دارند و از این جهت افراد دیگر در قید حافظه‌ی پر نیستند؛ از این رو عکس‌ها، فیلم‌ها، برنامه‌ها، اطلاعات قدیمی و … رو در گوشیان نگه میدارند؛ دیگر علت داغ شدن گوشی شیائومی و دیگر برند‌ها نگه داشتن همین اطلاعات اضافی قدیمی است؛ اگر به اطلاعات قدیمی خود نیاز ندارید، حتما آنها را پاک کنید زیرا باعث کند کار کردن گوشی و در ادامه گرم شدن آن می‌شود.

استفاده نکردن از گوشی هنگام شارژ!

شاید تکراری‌ترین توصیه که همه‌ی ماها شنیدم استفاده نکردن از گوشی هنگامی که در شارژه هست؛ توصیه‌ای که شاید خیلی بهشون اهمیت ندیم اما تاثیر زیادی در گرم شدن گوشی داره؛ حتی گاهی اوقات بالا رفتن حرارت گوشی هنگام شارژ به آتش سوزی هم ختم شده؛ یکی از دلایلی که تاثیر زیادی در داغ شدن گوشی هنگام شارژ دارد، مکالمات تلفنی هست.

استفاده نکردن از گوشی هنگام شارژ!

استفاده نکردن از گوشی هنگام شارژ!

استفاده از شارژ‌های اوجینال

این روزها در بازار هزار نوع سیم شارژ و آداپتور وجود دارد که هنگام خرید کار ما رو مقداری با دردسر مواجه می‌کنند؛ باید سعی کنیم که از شارژهای اصلی استفاده کنیم زیرا که با بهره‌وری از کابل و آداپتور نامعتبر هم باعث می‌شود به باتری گوشی آسیب برسد و هم علت داغ شدن گوشی هست.

استفاده از شارژ‌های اوجینال

استفاده از شارژ‌های اوجینال

دور نگه داشتن گوشی از منابع گرمایی

منابع گرمایی که گفته شد، حتما آتش یا نور مستقیم خورشید نیست بلکه بخاری‌، ماکروفر، لامپ‌های حرارتی و هر منبع دیگر است؛ قراردهی گوشی کنار اینها نه تنها باعث گرم شدن دستگاه می‌شود، بلکه سبب معیوب شدن قطعات داخلی دستگاه هم می‌شود.

دور نگه داشتن گوشی از منابع گرمایی

دور نگه داشتن گوشی از منابع گرمایی

استفاده کمتر از اینترنت

گوشی‌های موبایل دائم در حال گرفتن آنتن هستن و این موضوع باعث می‌شود تا همیشه دنبال سیگنال باشد؛ از طرفی متصل شدن به وای فای هم به همین صورت است؛ این سیگنال گیری باعث شده تا گوشی‌ها در جاهایی که آنتن کم است یا دائم در حال استفاده از دیتای گوشی هستند، مقداری حرارت دستگاه را بالا ببرد؛ پس در مواقعی که نیاز نداریم از اینترنت گوشی یا به جاهایی رفتیم که آنتن دهی بسیار سخت است، گوشی خود را روی حالت پرواز قرار دهید.

راه آخر، بازگردانی گوشی به حالت کارخانه!

گاهی اوقات ممکن است مشکل داغ شدن گوشی شیائومی ما به این سادگیا درست نشود؛ یکی از آخرین راه‌هایی که جلوی ما قرار دارد، بازگرداندن گوشی به حالت کارخانه است؛ این مورد باعث می‌شود تا تقریبا تمامی ویروس‌ها و برنامه‌های مخرب گوشی ما پاک شود؛ البته که امیدواریم مسیر شما به این راه نرسد زیرا اطلاعات شما بعد از این اتفاق پاک خواهد شد.

راه آخر، بازگردانی گوشی به حالت کارخانه!

راه آخر، بازگردانی گوشی به حالت کارخانه!

علت داغ شدن گوشی شیائومی

گرم کردن در گوشی‌ها یا دیگر وسایل الکترونیکی یک امری طبیعی است؛ https://mrdigitall.com/ در این مقاله سعی کرد تا با ارائه مطالب، گوشی شما کمتر داغ کند و از آسیب‌های ناشی اون در امان باشد؛ آخرین نکته‌ای که باقی میماند این است که سعی کنید گوشیتان کمتر گرم شود، زیرا که آسیب‌های خیلی بدی بعد از گرم‌ کردن‌های پی در پی در انتظار گوشی شماست.

 

سوالات متداول

1- مهم‌ترین دلیل گرم کردن گوشی چیه؟

گرم کردن گوشی دلایل زیادی داره اما از نظر من انجام کار سنگین هنگامی که گوشی در حال شارژ هست، مهم‌ترین دلیل برای گرم کردن گوشی بشمار میره.

2- چه مشکلاتی بعد از گرم کردن گوشی بوجود میاد؟

گرم کردن رو میشه سر رشته اکثر مشکلات گوشی‌ها دونست؛ با زیاد گرم کردن گوشی، باتری، پردازنده، صفحه نمایش و دیگر بخش‌ها آسیب میبینه، درواقع میشه گفت تمام بخش‌های گوشی با گرم کردن آسیب میبینه.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *