علم و تکنولوژی

پرزنتر چیست؟ همه چیز درباره‌ کاربردهای Presenter

پرزنتر چیست؟

آیا میدونید پرزنتر چیست؟ تابه‌حال درمورد این دستگاه چیزی شنیده‌اید؟ پرزنتر، محبتی بزرگ از دنیای دیجیتال به سخنرانان حرفه‌ای، مدرسان و تمامی افرادی که مدام در حال اجرای کنفراس هستن. افرادی که با پاورپوینت سروکار داشتن، میدونن که این فایل از چند اسلاید تشکیل شده و در هنگام ارائه اون باید از این صفحه به اون صفحه رفت.

به طبع برای افرادی که مجری یا سخنران یک برنامه حضوری هستن، بدون شک دائماً رفتن پشت لپ‌تاپ و ورق زدن اوراق فایل پاورپوینتی براشون سخته و بعضاً ممکنه رشته کلام از دستشون بپره، قطعاً این موضوع نه برای مجری نه برای حضار، خوشایند نخواهد بود؛ اما ذهن تکنولوژی اونقدر خلاقه که نمیذاره چنین اتفاقاتی بیفته. پرزنتر چیست و چه کاربردی داره؟ در مسیر معرفی این دستگاه همراه https://mrdigitall.com/ باشید.

پرزنتر چیست؟

پرزنتر چیست؟
پرزنتر چیست؟

پرزنتر دستگاهی بی‌سیم جمع‌وجور با وزنی سبک هست که درواقع نقش کنترل‌کننده رو داره و به طور کامل و بعضاً نامحسوس توی دست جا میشه. افرادی که مرتب توی جلسات و سخنرانی‌ها وظیفه مجری رو ایفا می‌کنند، با استفاده از پرزنتر میتونن بدون اینکه بخواهند پشت سرهم سروقت سیستم همراهشون برن، فایل‌های پاورپوینتی خودشون رو از راه دور مدیریت یا کنترل کنند. کاربردهای پرزنتر رو اصلاً محدود به مدیریت از راه دور پاورپوینت مپندارید چراکه کاربردهای جالبی داره و قراره با هم دیگه آن‌ها رو بررسی کنیم.

نحوه اتصال پرزنتر به کامپیوتر و تأمین انرژی آن‌ها

اتصال پرزنتر به لپ تاپ توسط دانگل
پرزنتر چیست؟

پرزنترها انواع مختلفی دارن، چه در اتصال به سیستم و چه در نحوه تأمین انرژی؛ بلوتوث، شبکه وای‌فای و دانگل مسیرهایی است که برای اتصال دستگاه‌های یادشده به سیستم معرفی شدن و همچنین طریقه دریافت و مصرف انرژی پرزنترها میتونه از طریق کابل و یا باتری باشه.

از طرفی دیگه، این دسته از محصولات دیجیتالی همچون دیگر گجت‌های موجود در بازار، قابلیت‌های یکسانی ندارن و نمونه‌های پیشرفته‌تر قطعاً امکاناتی بیشتر رو ارائه میدن.

معضلات کنفراس بدون دستگاه پرزنتر!
پرزنتر چیست؟

پرزنترها علاوه‌بر اونکه میتونن در دادن ارائه‌ای خوب به شما خیلی کمک کنند، به فضای ارائه نیز جذابیت خاصی میبخشن؛ در اینجا دیگه اون روش ساده و قدیمی با تمام وقت‌گیری‌هاش و معضلاتی مثل افتادن سایه شخص روی پرده وجود نداره و جاش رو داده به روش نوینی که توسط یک کنترل به صورت حرفه‌ای میشه یک کنفرانس رو به نحو احسن و با بیشترین بازدهی و تمرکز، همچنین در تایمی کنترل شده به پایان رسوند.

کاربردهای پرزنترها

پرزنترها همونطور که قبلاً به آن اشاره شد، به عنوان مدیریت از راه دور برای فایل‌های پاورپوینتی استفاده میشن و این راه، بارزترین نوع استفاده از این دستگاه هست؛ اما این تمام ماجرا نیست و این بیزبیلک میتونه کارهایی انجام بده که شاید به قیاف‌ش نیاد.

محصول یادشده جوری با تکنولوژی آمیخته شده که در هنگام استفاده از اون، توان روشن کردن بخشی از متن یا حتی زوم کردن رو داره تا مجری بتونه قشنگ اهمیت یک نکته رو به طرف مقابل نشون بده و همچنین حضار نیز بدون اینکه ذهنشون درگیر پیدا کردن نکته کلیدی هشدار داده شده توسط مجری باشه، با این قابلیت ارائه داده شده توسط پرزنتر، راحت‌تر به درک مسئله برسند.

پرزنتر با نشانگر لیزری
پرزنتر چیست؟

در ادامه مبحث بالا، از دیگر کاربردهای پرزنترها میتونیم به دارا بودن نشانگر لیزری اشاره کنیم، یعنی اینکه همانند مثال بالا، وقتی که سخنران میخواهد در فایلی که داره ارائه میده به یک موضوع یا یک نکته اشاره کنه، با نشانگر لیزری میتونه طرف مقابل رو مستقیم به مقصد مورد نظر برسونه.

مدیریت زمان، یکی دیگر از کاربردهای خفن این دستگاه کوچک هست. کارش اینجوره که قطعاً هر فایلی برای ارائه، یک تایم مشخص داره و شخص سخنران برای هر اسلاید یک زمانبندی مناسبی تعیین کرده که اگه به صورت عادی قرار بر ارائه باشه، باید مرتب نگاهش به ساعت باشه و قطعاً استرس‌های خاص خودشو داره. سوی دیگر پیشرفت تکنولوژی، جایی که پرزنتر نشسته، امکانی رو فراهم کرده که با انجام یکسری تنظیمات و مشخص کردن زمان لازم برای ارائه هر اسلاید یا به صورت کلی، در زمان موعد، هشدارهای محصول، مجری رو از سررسید تایم مشخص با لرزش با خبر خواهد کرد؛ این فرایند برای پرزنترهای نمایشگردار، با نگاهی به صفحه‌نمایش متوجه زمان به پایان رسیده خواهد شد.

نکات مهم در مورد پرزنترها

قبل از اونکه سراغ خرید پرزنترها بروید، قطعاً نحوه چگونگی کار با آن‌ها رو باید یاد بگیرید چراکه باید با این محصول آنقدر دوست شده باشین که موقع استفاده و زدن دکمه‌ها، نیازی به نگاه کردن کنترل نباشه و همچنین جوری نامحسوس توی دستتون بگیرید که مخاطب از حضور این دستگاه تا حدودی بی‌اطلاع باشه؛ این بهش میگن جذابیت در ارائه!

از طرفی، برای اینکه بشه از یک دستگاه پرزنتر به خوبی بهره جست، باید نمونه‌ای از این محصول رو خرید که در کنار برندی خوب، دارای امکانات پیشرفته نیز باشه تا شخص سخنران بتونه بهره کافی رو از محصول در هنگام استفاده از اون ببره.

فروشگاه آقای دیجیتال اینبار به معرفی محصولی پرداخته که کاربرد زیادی برای سخنرانان در هنگام ارائه مقاله داره؛ پرزنترها دستگاهی کنترل مانند، لطفی بزرگ از جهان دیجیتال به کنفرانس‌دهندگان حرفه‌ای و تمام کسانی که دوست دارن در ارائه، بهتر از خودشون کسی نباشه. مدیریت از راه دور، زوم کردن روی یک مسئله مهم در هنگام ارائه و یا روشن‌تر کردن اون مطلب پراهمیت نسبت به باقی متون، دارابودن نشانگر لیزری برای نشون دادن یک مکان، تنظیم زمان برای ارائه و همچنین جذابیت بخشیدن به فضای کنفراس خلاصه اون چیزی هست که باید در مورد پرزنترها دونست.

 

سؤالات متداول

1- پرزنترها چه کاربردی دارند؟

پرزنترها درواقع لطف دنیای تکنولوژی به مدیران و افراد کنفرانس‌دهنده هست که بتونن راحت، بدون اینکه مرتب به پشت سیستم خود رفته و فایل موردنظر رو کنترل کنند، با در دست گرفتن شیء کنترل‌مانند به صورت نامحسوس، کنفرانس رو به نحو احسنت مدیریت کنند.

2- اشتباهات رایجی که در هنگام استفاده از پرزنتر صورت میگیره چی هست؟

برخی افراد در هنگام استفاده از پرزنتر‌ها دچار اشتباهاتی از قبیل: استفاده این محصول به عنوان یک کنترل تلویزیون، نگاه کردن به دکمه‌ها در هنگام تعویض اسلاید و گرفتن محصول به صورت محسوس توی دست میشن.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *