موبایل و گجت

عدم استفاده از پاوربانک و شارژر موبایل برای هندزفری بلوتوث

عدم استفاده از پاوربانک و شارژر موبایل برای هندزفری بلوتوث

عدم استفاده از پاوربانک و شارژر موبایل برای هندزفری بلوتوث؟ چرا؟ هر محصول دیجیتالی از باتری استفاده میکنه و میزان شارژدهی اون نیز از اون مقوله واجباست که اگه نتونه سربلند بیرون بیاد، شکایت کاربر رو به همراه خواهد داشت. وقتی که انرژی محصول تموم میشه خب قطعاً باید اون رو به یه پریز برق توسط یه کابل و آداپتور وصل کرد تا بتونه تأمین انرژی کنه.

میدونم که کمی گیج شدین اما باید بدونین بیشتر از شارژدهی، میزان سلامت باتری مهم هست. وقایع مختلفی برای به خطر انداختن این قطعه تعریف شده ولی تکراری‌ و تأکیدی‌ترین سناریو استفاده از آداپتور و کابل فیک هست. خب اما هدفون یا هندزفری بی‌سیم که فقط یه دونه کابل شارژ توی جعبه‌ش هست بدون آداپتور؛ برای این موضوع چه باید کرد؟ آیا از هر نوع کله شارژری که دم دستمون اومد استفاده کنیم؟

با وجود پاوربانک‌هایی که دارای ایمنی و شارژ هوشمند هستند، باز هم جون باتری هدفون‌ها در خطر خواهد بود؟ در ادامه مطلب آقای دیجیتال در مورد چگونه شارژزدن هدفون و هندزفری‌های بی‌سیم توضیحی داده و چرایی عدم استفاده از پاوربانک و شارژر موبایل برای هندزفری بلوتوث را مشخص خواهد کرد، پس تا انتها با ما باشید.

برای خرید پاوربانک در انواع مختلف با امکانات مناسب و آنچه که به تلفن همراه آسیب نمیزنه و همچنین خرید گوشی موبایل و هدفون بی‌سیم با مشخصات کامل به سایت اینترنتی آقای دیجیتال مراجعه کنید.

 

عدم استفاده از پاوربانک و شارژر موبایل برای شارژ هندزفری بلوتوث

هر محصولی برای دریافت شارژ یه ولتاژی رو مشخص کرده که اگه بالاتر یا پایین‌تر از این میزان رو به دستگاه بدیم، در سلامت منبع تغذیه دچار مشکل خواهد شد و به مرور زمان و زودتر از موعد به خرابی خواهد کشید.

 

چرا نباید از پاوربانک و شارژر موبایل برای هندزفری استفاده کرد؟

چرا نباید از پاوربانک و شارژر موبایل برای هندزفری استفاده کرد؟

چرا نباید از پاوربانک و شارژر موبایل برای هندزفری استفاده کرد؟

 

باتوجه به پاره توضیحاتی که قبلاً ارائه کردیم، پاوربانک و آداپتورهای شارژر گوشی موبایل معمولاً ولتاژی با میزان بالا رو خارج میکنن که مناسب تلفن‌های همراه هستن درحالی که هندزفری‌ها برای تأمین نیرو به میزان انرژی ورودی کمتری احتیاج دارن. همونطور که گوشی هوشمند، تبلت یا هر محصول دیجیتالی دیگری، اگه ولتاژی که دریافت میکنه بالاتر یا پایین‌تر از حد نساب خودش باشه، در درازمدت باتری محصول دچار خرابی زودهنگام خواهد شد، برای هدفون یا هندزفری‌‌های بی‌سیم نیز این موضوع صدق میکنه.

اما هدفون بی‌سیمی که فقط یه دونه کابل توی جعبه داره و دیگر هیچ، چطوری باید به شارژ بزنیمش که باتریش زود خراب نشه؟ شما باید به دفترچه یا مشخصات محصول توی جعبه مراجعه کنید تا اول بفهمین که این گجت تا چه اندازه میتونه انرژی دریافت کنه و سپس نسبت به خرید یه آداپتور با همین میزان اقدام کنید. برای پیدا کردن میزان آمپراژ هدفون بی‌سیم در جعبه دنبال کلمه Input بوده و میزان خروجی آداپتور هم با کلمه OutPut مشخص میشه.

 

چه نوع پاوربانکی برای شارژ هدفون بی‌سیم مناسب هست؟

پاوربانک‌ها گجت‌های محبوبی هستن که در شرایط سخت، جایی که برق موجود نیست به داد باتری دستگاه میرسن، البته اگ خود شارژر همراه دارای انرژی کافی باشه. اینکه بخواهیم دستگاه‌های دیجیتالی رو با پاوربانک شارژ کنیم موردی داره به شرطی که شارژر همراه شما دارای استاندارد لازم برای بخشیدن انرژی به محصول باشه. یعنی چی؟

ببینین، برخی پاوربانک‌ها هستن که قابلیت شارژ هوشمند و ایمنی دارن، این موضوع باعث میشه که هندزفری ‌بی‌سیم یا هر دستگاهی، متناسب با باتری خودش، ولتاژ رو دریافت میکنه حالا شاید کمی زیاد و کم بشه اما اونقدری نیست که بخواد منبع تغذیه رو دچار مشکل کنه. در طرف مقابل، پاوربانکی حضور داره که کارش فقط شارژدهی هست که این گونه محصولات، نه تنها به هندزفری بی‌سیم بلکه به هر محصول دیگه‌ای که میزان ولتاژ ورودیش به انرژی خروجی پاوربانک نخوره، دچار آسب خواهد شد.

 

مناسب‌ترین روش برای شارژ هندزفری بلوتوثی چیست؟

مناسب‌ترین روش برای شارژ هندزفری بلوتوثی چیست؟

مناسب‌ترین روش برای شارژ هندزفری بلوتوثی چیست؟

 

همونطور که قبلاً گفتیم، هندزفری‌های بی‌سیم دارای میزان ولتاژ ورودی کمی هستن و از طرفی، شرکت سازنده هم برای تأمین انرژی محصول فقط یه دونه کابل شارژر درون جعبه گذاشته است. قبل از هرچیزی، اول بدونین که گجت تا چه میزان نیرویی رو میتونه دریافت کنه، احتمال اینکه با آداپتورهای موجود توی خونه هم بشه اون رو به برق زد وجود داره. اگه که توان پیدا کردن کلگی شارژ اصل به میزان آنچه که کمپانی سازنده برای هندزفری یا هدفون بی‌سیم مشخص کرده رو دارین موردی نداره، اگر که نه، میتونین از پاوربانک‌هایی که دارای قابلیت شارژ هوشمند هستن استفاده کنید و  بدون نگرانی هندزفری خودتون رو شارژ کنید.

 

هندزفری یا محصول دیجیتالی دیگه رو باید مطابق با استاندارهایی که دستگاه مشخص کرده به شارژ زد و اگه از کابل شارژ فیک یا پاوربانک‌هایی با برندهای ناشناخته و بدون ایمنی شارژ هوشمند استفاده کردین، خراب شدن زودهنگام باتری محصول به عهده خودتون هست. آقای دیجیتال در این مقاله به مبحثی با مضمون “عدم استفاده از پاوربانک و شارژر موبایل برای هندزفری بلوتوث” ضمن برشمردن راه‌های تأمین انرژی هدفون بی‌سیم، توضیحات لازم جهت اینکه برای شارژ محصول از چه نوع آداپتور و پاوربانکی استفاده کنید رو نیز ارائه داده است. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

 

سؤالات متداول

1- آیا استفاده از پاوربانک برای شارژ هندزفری بی‌سیم خطرناک هست؟

باید بدونین که پاوربانک‌‎ها برای شارژکردن دستگاه‌های دیجیتالی به هیچ وجه خطرآفرین نیستن به شرطی که شارژر همراه دارای استاندارهایی نظیر ایمنی و شارژ هوشمند باشن تا مطابق با میزان ولتاژ ورودی باتری محصولی که قراره بهش متصل بشه، انرژی خارج کنن. گفتنیه که بهتره مداوم از پاوربانک استفاده نکیند؛ وقتی که کابل شارژ و پریز برق هست چرا شارژر همراه؟

2- برای شارژ هندزفری بلوتوثی آیا میشه از آداپتور تلفن همراه استفاده کرد؟

هندزفری‌های بلوتوثی اکثراً با ولتاژ کم انرژی رو دریافت میکنن حال آنکه آداپتورهای تلفن همراه متناسب با توان باتری گوشی هوشمند ساخته شدن و اگه بخواهیم آن‌ها رو به هندزفری بلوتوثی متصل کنیم، قطعاً به گجت بی‌سیم توگوشی آسیب خواهد رسید. به طور کلی باید دید که راهنمای محصول چه میزان ولتاژی رو ارائه داده است و متناسب با اون نسبت به تهیه یه آداپتور اقدام کرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *