علم و تکنولوژی

4 ترفند آموزشی برای برگرداندن اکانت اینستاگرام

برگرداندن اکانت اینستاگرام

اینستاگرام، برنامه محبوب این روزهای دنیای مجازی، با امکانات جذابش همه رو به سمت خودش کشونده، هرچند که مدتی‌‌ست برای ورود به این اپلیکیشن باید سن مشخص کرد و افراد زیر 13 سال اجازه ساخت اکانت ندارن، اما با این حال، هنوزم دوست‌داشتنی‌ و پرمخاطب‌ترین برنامه مجازیه.

برنامه اینستاگرام
برگرداندن اکانت اینستاگرام

ساخت حساب کاربری در برنامه اینستاگرام به راحتی میشه انجامش داد ولی باید قوانین لازم از جمله وارد کردن شماره موبایل، جیمیل یا هر حساب دیگری مثل یاهو، ایمیل و… و گذاشتن گذرواژه قوی رو رعایت کرد تا در اول راه، قدم رو محکم برداشته باشیم؛ البته که فعال کردن تأیید دومرحله‌ای مهر و موم حساب اینستاگرام رو محکم‌تر خواهد کرد.

گاهی اوقات پیش میاد که بنا به هر دلیلی، پیج اینستاگرامی شما از دسترس خارج شده باشه و شما سردرگم بین چیکار کنم جیکار نکنم گیر کرده باشید. برای بازگرداندن صفحات اینستایی، راه‌هایی وجود داره که میشه به طور عادی توی خونه انجام داد و نیاز به شخص دومی نیست. https://mrdigitall.com/، قصد داره در این مقاله چندین راه برگرداندن اکانت اینستاگرام رو به شما آموزش بده، پس تا پایان با ما همراه باشید.

برگرداندن اکانت اینستاگرام

گاهی اوقات پیش میاد که حساب کاربری شما در اینستاگرام، به هر دلیلی از دسترستون خارج شده و رمزش هم یادتون نمیاد و در این زمان نمیدونید چیکار کنید و شاید حتی از خیر پیج قبلی گذشته و یه صفحه جدید باز کنید، اما بهتر اونه که از راهش وارد بشین و صفحه پریده رو برگردانید. برای بازگرداندن اکانت پریده اینستاگرام، چندین راه وجود داره که بعضی‌هاشون بدون هیچ سختی میشه انجام داد و به نتیجه مطلوب هم رسید. از جمله این روش‌ها میشه به موارد زیر اشاره کرد:

 1. برگرداندن اکانت اینستاگرام توسط شماره تلفن
 2. برگرداندن اکانت اینستاگرام توسط جیمیل یا هر حساب کاربری دیگه
 3. برگرداندن اکانت اینستاگرام توسط سایت Instagram.com
 4. برگرداندن اکانت اینستاگرام توسط اکانت فیسبوک

برگرداندن اکانت اینستاگرام توسط شماره تلفن

برگرداندن اکانت اینستاگرام توسط شماره تلفن
برگرداندن اکانت اینستاگرام

وارد کردن شماره تلفن در راه‌اندازی اکانت اینستاگرام، یکی از اون مواردیه که وجودش هم برای بقای پیج مهمه و هم در مواقع لزوم میشه روش حساب باز کرد، البته لازم به ذکره که شماره تلفن مورد نظر به درستی وارد شده باشه و همچنین در دسترس باشه یا اگر خاموشه، سیمکارت نزدتون باشه تا برای بازگرداندن پیج اینستاگرامی، بشه بهش تکیه کرد.

در این راه‌حل، کاربری که پیجش از دسترس خارج شده با هیچ دشواری روبرو نیست و فقط با چندتا حرکت میتونه پیجش برگرده.

 • برنامه اینستاگرام رو باز کنید.
 • در صفحه باز شده، توی کادر بالا، آیدی پیج رو به صورت درست و کامل بنویسید. اگه یادتون هم نمیاد مشکلی نداره و هیچی ننویسید.
 • گزینه Forget Password رو بزنید.
 • در صفحه‌ای که براتون باز شده، روی گزینه Phone یا شماره کلیک کرده و سپس با مشخص کردن کشور مقصد، شماره‌ای که روی پیج از دست خارج شده موجود هست، به درستی وارد کنید.
 • پس از زدن گزینه Next، یک پیام حاوی لینک برای بازیابی رمز به شماره تلفن مورد نظر پیامک میشه.
 • به پیامک دریافت شده از سوی فیسبوک رفته و لینک آبی رنگ رو لمس کنید.
 • در اینجا خواهید دید که صفحه‌ای برای شما باز میشه که میتونید رمزی جدید وارد کنید.

موارد بالا برای بازیابی رمز بوده و پس از انجام مراحل مورد نظر، بار دیگر به اینستاگرام مراجعه کرده و پس از وارد کردن آیدی پیج و رمز بازیابی شده، به راحتی وارد صفحه اینستاگرامی خود شوید.

برگرداندن اکانت اینستاگرام توسط جیمیل یا هر حساب کاربری دیگه

برگرداندن اکانت اینستاگرام توسط جیمیل یا هر حساب کاربری دیگه
برگرداندن اکانت اینستاگرام

در این روش، همچون مرحله قبل، کاربر با راه دشواری روبرو نیست و به راحتی میتونه برای بازگرداندن اکانت اینستاگرام خودش اقدام کنه.

همونطور که برای بازیابی و برگرداندن اکانت اینستاگرام با شماره تلفن اقدام کردید، پیش برید اما اینجا دیگه در مرحله سوم به جای انتخاب Phone، گزینه Username رو انتخاب کرده و جیمیل، ایمیل یا هر اکانتی که بهش متصل هستین و یا آیدی پیجتون رو وارد کنید و پس از زدن گزینه Next، پیامی حاوی لینک جهت تغییر گذرواژه روی جیمیل‌تون ارسال میشه. پس از رفتن به نشانی مورد نظر، در جهت تغییر گذرواژه و بازیابی پیج اینستاگرامی‌تون اقدام کنید.

برگرداندن اکانت اینستاگرام توسط سایت اینستاگرام

برگرداندن اکانت اینستاگرام توسط سایت اینستاگرام
برگرداندن اکانت اینستاگرام

در این محل هم هیچ دشواری وجود نداره و بیشتر برای مواقعی هست که قراره از طریق سیستم نسبت به بازیابی اکانت اینستاگرام اقدام کنید؛ برای این روش باید طبق روش زیر پیش برید:

 • در ابتدای راه، باید وارد سایت اینستاگرام به نشانی Instagram.com بروید.
 • از صفحه باز شده، روی Forget Password ضربه بزنید.
 • حال در کادر روبرو، شماره تلفن، ایمیل یا آیدی پیج رو وارد کرده و سپس Send Login Link رو بفشارید تا نشانی جهت تغییر رمزعبور برای شما ارسال شود.
 • در این زمان، لینک ارسال شده رو باید توی صفحه‌‎ی جدید از مرورگر سیستم‌تون وارد کرده و سپس در جهت تغییر رمز عبور و بازپس گرفتن پیجتون اقدام کنید.

برای تغییر گذرواژه و ورود به اکانت اینستاگرامی خود، طبق دو روش قبل اقدام کنید.

برگرداندن اکانت اینستاگرام توسط اکانت فیسبوک

برگرداندن اکانت اینستاگرام توسط اکانت فیسبوک
برگرداندن اکانت اینستاگرام

توی این روش قبل از انجام هرکاری، لازمه که شما اول اکانت ایستاگرامی خودتون رو در ابتدای راه‌اندازی به اکانت فیسبوک‌تون متصل کرده باشید تا بتونید کار رو پیش ببرید. اگر مرحله اول حل شده است پس بریم سراغ مراحل بعد:

 • فیلترشکن رو روشن کنید و سپس برنامه اینستاگرام رو باز کنید.
 • روی جمله آبی‌رنگ Log in With Facebook ضربه بزنید.
 • در صفحه بازشده، اطلاعات خواسته شده فیسبوک‌تون رو وارد کنید (شماره تلفن یا ایمیل و پسورد) و سپس گزینه Log in رو بزنید.
 • حالا مستقیم به پیج اینستارام وارد شده‌اید و وقتشه که یک رمز جدید برای خودتون ایجاد کنید و وارد اکانت اینستاگرامی خودتون بشید.

توضیحات بیشتر

محدودیت‌های اینستاگرام باعث میشه که پیج شما دچار تغییر و تحولاتی مثل بلاک، ریپورت و حتی حذف بشه. برنامه محبوب این روزهای فضای مجازی، در هر دوره از آپدیت‌هاش یکسری الگوریتم و قوانین به نسخه به‌روز اضافه میکنه که درصورت عدم رعایت آنها، اکانت شما با هشدارهای اینستا مواجه خواهد شد. قانون کپی‌رایت، جدیدترین قانون اینستاگرامه که با رعایت نکردن شرایط اون در درازمدت، اینستاگرام ممکنه پیج شما رو از دسترستون خارج کنه.

این مقاله برای کسانی هست که قصد دارن از دسترس خارج شدن پیج اینستاگرامشون جلوگیری کنند یا در صورت برگرداندن اکانت اینستاگرامی‌شون اقدام کنند. فروشگاه آقای دیجیتال با آموزش چند روش به شما کمک کرد تا بتونید به راحتی اکانت از دسترس خارج شده‌تون رو برگردانید. شایان به ذکره که پس از انجام هر کدوم از مراحل بالا برای برگرداندن پیج اینستایی، حتما امنیت پیج خودتون رو بالا ببرید تا دیگر شاهد از دسترس خارج شدن صفحه‌تون نباشید.

 

سوالات متداول

1- چه موقع باید نسبت به تغییر رمز اکانت اینستاگرام اقدام کرد؟

در پاسخ به این سوال، چندین هشدار وجود داره. اولین مورد موقعیه که رمز اینستاگرامتون رو فراموش کردین. گزینه بعد وقتیه که پیجتون از دسترسون خارج شده و میخواین به اکانتتون برگردین. سوم در مواقعیه که بدونید کسی به پیجتون وارد شده است؛ برای این کار‌ اول وارد تنظیمات اینستاتون بشید و از بخش Security یا امنیت، به Login Activity بروید و در اینجا خواهید دید که چند نفر در پیج شما حضور دارن؛ به خاطر داشته باشید، اصولا اولین مورد، همون اکانت اصلیه شماست (برند گوشیتون هم میزنه) و کاری به لوکیشن نداشته باشید.

2- اگر اکانت اینستاگرامی خود رو غیرفعال کرده باشم، امکان بازگشت اون وجود داره؟

اکانت غیرفعال شده اینستاگرام رو میشه به راحتی برگرداند ولی باید به خاطر داشت که مدت زمان زیادی از غیرفعال کردنش نگذشته باشه، چون در اون صورت اینستاگرام تصمیم به حذف اون میگیره. راه برگرداندن اکانت اینستاگرام که دی‌اکتیو یا غیرفعال شده هم با همون روش شماره تلفن و ایمیل و اینا انجام میشه.

3- اکانت حذف شده اینستاگرام امکان بازگشت داره؟

در خصوص این سوال، دو مورد وجود داره:

 1. حذف موقت
 2. حذف دائم

در رابطه با حذف موقت، جواب سوال مثبته و میشه خیلی راحت با یکی از روش‌های بالا، اکانت اینستا رو برگرداند. در خصوص حذف دائم اما دیگه هیچ راهی وجود نداره و نمیشه کاریش کرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *