علم و تکنولوژی

آموزش انتقال فایل های ایفون با او تی جی

انتقال فایل‌های ایفون با او تی جی

هر کاربری که با گوشی ایفون کار کرده باشد، میداند که کار انتقال دیتا از گوشی ایفون به فلش مقداری دشوار است؛ البته دشواری او تا قبل از انجام کار برای مرتبه اول ادامه دارد، بعد از انجام یک بار انتقال فایل های ایفون با او تی جی میدانید که یکی از آسان‌ترین کارها همین است.

آموزش انتقال فایل های ایفون با او تی جی
انتقال فایل های ایفون با او تی جی

خیلی اوقات پیش اومده که ما برای انتقال دیتاهامون، لپ‌تاپ یا کامپیوتر در دسترس نداریم؛ این اتفاق باعث شد تا شرکت‌های تکنولوژی به این فکر بیوفتند تا از طریق خود گوشی، فایل‌ها رو مستقیم انتقال دهند؛ برای همین گجت‌های با نام او تی جی وارد بازار شدند که این کار رو انجام میدهند. گوشی‌های اندروید از همون ابتدا با راه‌های آسانی این کار را انجام دادند اما کاربران ایفونی مقداری کارشون دشوار بوده؛ بر همین اساس https://mrdigitall.com/ آمده تا روش انتقال فایل های ایفون با او تی جی رو آموزش دهد.

او تی جی چیست و چه کارهایی انجام میدهد؟

او تی جی‌ها گجت‌های کوچکی هستند که از یک طرف به درگاه گوشیمون و در طرف دیگرشون، خودشون درگاه USB هستند که از طریق آن میتوان فلش‌ها، دانگل‌ها و هر چیز دیگری را به گوشیمان متصل کنیم. همانطور که گفته شد، فلش‌ها نیز به گوشیمان متصل می‌شوند؛ با اتصال آنها دیگر نیاز نیست برای انتقال فایل‌هایمان چندین مسیر را طی کنیم، از همانجا مستقیم انتقال می‌دهیم.

او تی جی چیست و چه کارهایی انجام میدهد؟

او تی جی چیست و چه کارهایی انجام میدهد؟

بحث دانگل هم به پیش آمد؛ گاهی اوقات پیش آمده که ما می‌خواهیم از کیبورد کامپیوترمون به جای کیبورد گوشی یا از ماوس آن به جای تاچ استفاده کنیم؛ در اینطور مواقعی نیاز است تنها کابل یا دانگل آنها را از طریق او تی جی به گوشی متصل کنیم و با انجام چندین کار از آنها استفاده کنیم.

انتقال فایل های ایفون با او تی جی

برای انتقال فایل های ایفون با او تی جی ابتدا لازمه که شما برنامه Files رو درون گوشیتون داشته باشید؛ البته بگم که به صورت پیشفرض این برنامه روی گوشی‌ها نصب است. تمامی فایل‌هایی که می‌خواهید انتقال دهید را درون برنامه‌ی Files ذخیره می‌کنید؛ سپس فلش را توسط OTG به دستگاهمون متصل می‌کنیم؛ در بخش Browse نام فلش برای ما نمایش داده می‌شود، حالا لازمه که دیتاهای خود را انتخاب کنیم و درون فلش بریزیم؛ به همین سادگی کار ما تمام شد.

انتقال فایل های ایفون با او تی جی

انتقال فایل های ایفون با او تی جی

البته به غیر از برنامه Files که به عنوان اپلیکیشن پیشفرض استفاده میشه، Documents هم هست که میتونه کار انتقال فایل های ایفون با او تی جی رو انجام بده؛ در واقع برنامه Documents به عنوان فایل منیجر اصلی خیلی از کاربران به حساب میاد، چراکه قابلیت‌های بسیار فراوانی رو نسبت به Files تحویل کاربران میده. در مجموع، شما از هر فایل منیجری که استفاده می‌کنید، میتونید باهاش کار انتقال فایل رو به وسیله او تی جی انجام بدید.

انتقال فایل های دیگر گوشی‌ها توسط رابط OTG

در بقیه‌ی دستگاه‌ها هم به همین منوال است تقریبا؛ ابتدا باید فایل مورد نظر خود را در فایل‌های شخصی گوشی پیدا کنید؛ سپس بعد از متصل کردن حافظه‌ی بیرونی به دستگاه و شناسایی آن، فایل‌های خود را انتقال دهید.

 

انتقال فایل های ایفون با او تی جی رو میشه به عنوان یکی از کارهای آسونی نامبرد که مسیر گیج کننده‌ای داره؛ آقای دیجیتال در این مقاله انتقال فایل های ایفون با او تی جی رو آموزش داد؛ امیدوارم که به آسونی تونسته باشید فایل‌های خودتون رو انتقال داده باشید.

 

سوالات متداول

1- چه برندی از او تی جی برای انتقال فایل بهتر است؟

هنگام خرید هر کالایی، همیشه باید تمامی جوانب را بسنجیم و مطابق او اغدام به خرید محصول کنیم؛ در بحث خرید او تی جی‌ها، چون این گجت‌ها دائما در حال انتقال دیتا هستند، طبیعی است که گرم شوند؛ یا از طرفی، سرعت انتقال دیتا یکی از فاکتور مهم در او تی جی‌ها به حساب می‌آید؛ برای همین باید از برند‌هایی خرید کنیم که معتبرتر هستند.

در بازار OTG برند‌هایی مثل مک دودو، ریمکس و ساندیسک جز بهترین‌ها حساب می‌شوند؛ البته این بدین معنی نیست که بقیه برندها ناکار آمد هستند، بلکه به این معنی است که برندهای نام برده شده از بقیه برندها، سرعت و عمر بیشتری دارند.

2- هنگام خرید او تی جی باید چه پروتکل‌هایی رو رعایت کنیم؟

یکی از مسائلی که باید هنگام خرید او تی جی به آن دقت شود پشتیبانی از گوشی ما است؛ به عنوان مثال برخی از اینها هستند که از سیستم‌عامل iOS 13 به بالا پشتیبانی می‌کنند، در این طور مواقع فرد باید وضعیت گوشی خود را بسنجد و سپس برای خرید اقدام کند؛ همینطور این مسئله در گوشی‌های اندوریدی هم صدق می‌کند.

نکته‌ی دیگری که باید به آن اشاره شود، کار کردن او تی جی بدون نصب برنامه اضافی هست؛ بعضی از OTGها هستند که تنها با برنامه‌ی مشخص شده توسط شرکتشون کار می‌کنند، در اینطور مواقع پیش آمده است که برنامه‌ی اختصاصی روی گوشی کاربر کار نکند یا خیلی دارای لگ باگ باشد؛ البته نباید از یاد برد که گاهی اوقات این اتفاقات رخ می‌دهد و در همه‌ی آنها وجود ندارد. برخی از او تی جی‌ها هستند که خودشون دارای حافظه‌ی داخلی هستند که میشه از اونا به جای حافظه‌های خارجی استفاده کرد؛ یعنی شما میتونید با خریداری او تی جی حافظه‌دار، از شر فلش خلاص شوید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *