علم و تکنولوژی

جدیدترین ساعت هوشمند اپل چه امکاناتی دارد؟

جدید ترین ساعت هوشمند اپل چه امکاناتی دارد؟

در میان هیاهوی آیفون‌های سری 14 به محصولاتی همچون اپل واچ‌های سری جدید و ایرپاد پرو سری 2 مقداری کمتر توجه شده. در مقاله‌ای به ایرپاد پرو نسل 2 پرداخته شد؛ در این مقاله هم قصد داریم به جدیدترین ساعت هوشمند اپل چه امکاناتی دارد؟ بپردازیم؛ اگر قصد خرید ساعت‌های هوشمند جدید اپل را دارید تا پایان مقاله همراه https://mrdigitall.com/ باشید زیرا که به جواب سوال جدیدترین ساعت هوشمند اپل چه امکاناتی دارد؟ خواهید رسید.

اپل واچ‌ های جدید، خانواده متفاوت ساعت های هوشمند اپل!

کاربران اپلی تا نسل پنجم اپل واچ‌ها فقط منتظر یک نسل ساعت هوشمند بودند، فقط در دو سایز مختلف؛ اما همزمان با نسل ششم، سری SE نیز وارد عرصه شد؛ ساعتی با چیپست نسل پیش، اما قیمتی مناسب‌تر، یعنی در واقع اپل واچی اقتصادی. این روند نیز در اپل واچ سری 7 رخ نداد و ما شاهد تنها یک نسل بودیم؛ اما برای جبران، امسال شرکت اپل 3 نسل از ساعت‌هاش رو روانه‌ی بازار کرده تا جو متفاوتی رو به بازار ساعت‌های هوشمند وارد کنه.

این نسل‌ها شامل اپل واچ سری 8، SE 2 و اپل واچ Ultra هستند؛ اپل واچ معمولی و سری SE که تقریبا یک نسل آشنا برای کاربران به حساب می‌آید، چراکه قبلا با اون آشنا شده‌اند؛ اما اپل واچ اولترا نسل تازه و فراتر از معمولیه ساعت‌های هوشمند کوپرتینویی‌ها است که بیشترین هیاهو هم به خودش گرفته است.

جدیدترین ساعت هوشمند اپل چه امکاناتی دارد؟

ابتدا به سراغ تغییرات ساعت های هوشمند جدید اپل می‌رویم؛ جایی که مهم‌ترین جا، یعنی قلب تپنده آنها تغییر اول رو به خودش اختصاص میده؛ چیپست هوشمند Apple S8، مغز متفکر هر سه نسل ساعت هوشمند جدید اپل. یه ویژگی جالبی که تمامی اپل واچ‌های سری جدید دارن اینکه همه از یه نسخه سخت افزاری استفاده می‌کنند؛ از لحاظ سخت افزاری شاید نام سه چیپست اپل واچ SE 2022، سری و اولترا یکی باشد، اما راندمان آنها متفاوت خواهد بود.

همه ساعت‌های هوشمند جدید اپل با نسخه نرم افزاری WatchOS 9 معرفی شده‌اند که از سیستم پیشرفته‌تری برای تشخیص خواب پشتیبانی میکند. از طرفی دیگر پشت زمینه‌های جدید که پای ثابتی از همه به روزرسانی‌های نرم افزاری است، در سیستم عامل WatchOS 9 مشاهده می‌شود.

سیستم عامل WatchOS 9

اپل باید دو ساعت هوشمند پرچمدار خود را با نسخه SE 2022 تفاوت دهد؛ به همین منظور این دو نسخه رو به سیستم تشخیص دمای بدن مجهز کرده؛ این سیستم تغییر دمایی، 0.1 سانتی گراد را تشخیص می‌دهد و آن را به کاربر بازگو می‌کند؛ در ضمن زمان هر 5 دقیقه یک بار به صورت خودکار این عمل صورت می‌گیرد.

سیستم تشخیص تصادف، ویژگی جدیدی است که در هر سه نماینده امسال اپل دیده می‌شود؛ قابلیتی که شاید قرار است جان خیلی از افراد رو نجات بدهد؛ سیستم کار این محصول اینطوریه که بعد از اتفاق افتادن تصادف، ساعت هوشمند، کاربر را صدا می‌کند و اگر کاربر در زمان معین شده پاسخی نداد، اپل واچ با اورژانس تماس میگیرد و وضعیت و موقعیت شما رو اعلام می‌کند. البته در این زمینه اپل واچ اولترا بهتر از همه فعالیت میکنه؛ چراکه با پشتیبانی از آخرین پروتکل GSP، ارائه اطلاعات را دقیق‌تر بازگو میکنه. این قابلیت کمک دیگری که میکنه اینکه هنگام کوه نوردی یا هر ورزشی، سرعت دقیق و مسیر ما را نشان می‌دهد.

نکته‌ی دیگری که برای اپل واچ اولترا وجود دارد، پشتیبانی دقیق‌تر از ورزش شنا هست؛ خیلی از افراد اپل واچ‌ رو واسه ورزش‌های دویدنی میخواهند، اما اپل سعی کرده با پشتیبانی دقیق‌تر از ورزش شنا، دسته‌ای دیگر از ورزشکاران رو تحت نظر داشته باشه؛ حالا اپل واچ اولترا با این قابلیت دمای دقیق آب و همچنین عمق و … رو برای ما نمایش میده.

در بین تمامی نسخه‌های معرفی شده، اولترا دارای یک کلید اضافی است، کلیدی که ما را زودتر به مقصد مورد نظر می‌رساند؛ این کلید تازه اضافه شده به اپل واچ جدید اولترا طوری تعبیه شده که از قبل ما دستور که میخواهیم رو به او میدهیم و در زمانی که قصد داریم اون رو اجرا کنیم، تنها یک کلیک روی دکمه اکشن می‌کنیم؛ برای مثال علامت گذاری مسیر قطب نما یکی از کارهایی است که میتوان دستور اجرا اون رو برای کلید اکشن تعریف کرد.

کلید اکشن در اپل واچ اولترا

هر سه نسخه جدید اپل واچ‌ها از سنسور مخصوص دیگر برای تشخیص سلامت بانوان استفاده می‌کنند که نشان دهنده اهمیت به سلامتی بیشتر را گوش زد میکنند؛ حالا که بحث سلامتی شد این را هم بگویم که سیستم اکسیژن خون و نوار قلب هوشمندتر و دقیق‌تر شده‌اند؛ در ضمن اپل واچ SE 2022 هم از داشت این دو سیستم محروم است. از طرفی دیگر برنامه‌های متنوع‌تر ورزشی نیز به هر سه نسل اپل واچ‌ها اضافه شده.

طراحی، بخشی از تغییرات اپل واچ‌ها!

اپل واچ سری 8 و SE 2022 از همون فرم و ظاهر ساعت‌‌های هوشمند اپل پیروی میکنه؛ یعنی اگر شما اپل واچ سری 7 یا 6 را دارید شاید خیلی تغییرات زیادی را در نسخه‌های 8 و SE 2022 نبینید؛ اما اگر اپل واچ‌های سری پایین‌تر دارید یا تا الان تجربه استفاده از اپل واچ را نداشته‌اید، شاید اپل واچ سری 8 یا SE 2022 در نگاه شما متفاوت ظاهر شود.

اما اپل واچ اولترا، جایی که تفاوت‌هایی زیادی را مشاهده خواهید کرد؛ اصلا از همون ابتدا متوجه سفت و سختی بدنه این ساعت خواهید شد. اول از همه اضافه شدن کلید اکشن به طرف مقابل جلب توجه خواهد کرد؛ کلیدی که قبلا راجب او صحبت کردیم. یکی دیگر از موارد اپل واچ اولترا ظاهر بزرگ اوست؛ سایز اپل واچ اولترا به 49 میلی‌متر افزایش پیدا کرده، چیزی بی‌سابقه میان اپل واچ‌ها.

بدلیل شرایط اپل واچ اولترا، دکمه‌های این ساعت هوشمند با دستکش هم کار میکنه که نکته جالبی برایش یه حساب می‌آید. اپل واچ اولترا ساخته شده برای شرایط سخت، به همین دلیل با توجه به طراحی که داره در دمای 20- تا 55 درجه سانتی گراد بدون داشتن مشکلی کار خواهد کرد. در سمت کلید چرخان هم یک برآمدگی به وجود اومده که اتفاق تازه‌ای به حساب می‌آید.

نمایشگر، بخش درخشنده ساعت‌های هوشمند اپل!

اپل واچ اولترا رو میتونیم لقب روشن‌ترین صفحه نمایش رو بین ساعت‌های هوشمند بهش داد؛ چراکه روشنایی او تا 2000 نیت می‌رود، چیزی تقریبا دو برابر اپل واچ سری 8؛ بزرگتر شدن صفحه نمایش Apple Watch Ultra باعث شده تا اطلاعات واضح‌تر برای ما به نمایش در بیاید.

اپل واچ سری 8 و اولترا به صفحه نمایش همیشه روشن مجهز هستند؛ قابلیت که نسبت به اپل واچ سری 7 بسیار ارتقا یافته‌اند؛ اپل واچ SE 2022 هم مثل نسل قبلش به این قابلیت مجهز نیست تا شاید مقداری بین ساعت‌های پرچمدار و میان رده اپل تفاوت‌هایی باشد. البته با این تفاسیر نباید فکر کنیم که نمایشگر اپل واچ سری 8 و SE 2022 کیفیت مطلوبی ندارند، اتفاقا کیفیت آنها هم زبان زد همه است.

باتری اپل واچ های جدید هم دچار تغییر شده‌اند؟

در پاسخ به سوال جدیدترین ساعت هوشمند اپل چه امکاناتی دارد؟ به بخش باتری رسیدیم؛ جایی که میتونیم بگیم اپل شاه‌کاری کرده؛ اپل واچ اولترا با باتری 542 میلی‌آمپر ساعتی در استفاده معمولی تا 36 ساعت همراه کاربر می‌آید؛ در استفاده کم این ساعت تا بیش از 60 ساعت همراه کاربر می‌آید که یک رکورد برای ساعت‌های هوشمند اپل به حساب می‌آید.

اپل واچ سری 8 در استفاده معمولی به مدت زمان شارژدهی 36 ساعته رسیده است؛ عملکردی که میتونه یک نکته مثبت برای این ساعت به حساب بیاید. اما اپل واچ سری SE 2022 از لحاظ شارژدهی تغییری با نسل اول خودش نکرده و هنوز همان 18 ساعت موندگاری رو سر لوحه کار خودش قرار داده.

قیمت ساعت های هوشمند جدید اپل چقدر است؟

اپل واچ سری 8 و SE 2022 از لحاظ قیمتی تغییر نسبت به نسل‌های قبلیشون نکردند؛ سری پایه‌ی ساعت‌های هوشمند اپل قیمتش از 399 دلار شروع می‌شود؛ اما نباید فراموش کرد که این قیمت‌ها مخصوص کشور آمریکا است و در دیگر کشورها مالیات، قیمت آنها رو زیادتر میکنه. نسخه SE 2022 قیمتش از 249 دلار شروع می‌شود و با تغییرات دلخواهی ما، قیمت آنها تغییر میکند.

اپل واچ اولترا که برای بار اول هست که بین ساعت‌های هوشمند اپل قرار دارد، قیمت فضایی 799 دلاری دارد؛ فکر میکنم قیمتش یه مقدار بیش از حد انتظار بوده. البته نباید این رو فراموش کرد که این قیمت‌ها برای نسخه‌های پایه است.

 

https://mrdigitall.com/ در این مقاله به جدیدترین ساعت هوشمند اپل چه امکاناتی دارد؟ پرداخت، تا کار خرید برای کاربرانی که قصد دارند ساعت‌های هوشمند جدید اپل را خریداری کنند آسان‌تر شود. امیدوارم که با خواندن این مقاله توانسته باشید تصمیم خود را برای خرید ساعت هوشمند خود بگیرید.

 

سوالات متداول

1- خرید کدام یک از ساعت‌ های هوشمند جدید اپل به‌ صرفه تر است؟

متاسفانه در اپل واچ‌های سری اولترا و 8، قابلیت‌هایی همچو تشخیص تصادف، تشخیص اکسیژن خون و ضربان قلب در ایران کار نمیکنه؛ یعنی تقریبا میتونیم بگیم کارایی هر سه اپل واچ با این اوصاف به یک حد می‌رسد؛ اگر از لحاظ کارایی و قابلیت‌ها میخواهید ساعت خود را انتخاب کنید، آنچنان فرقی برای شما ندارد؛ اما از لحاظ ظاهری و برخی آپشن‌ها، تفاوت‌های زیادی دارند؛ البته قیمت آن هم بسته به انتخاب شما تغییر خواهد کرد. در بحثی دیگر اگر اپل واچ سری 7 دارید لازم نیست که حتما اون رو به اپل واچ سری 8 یا SE 2022 تغییر داد.

2- مهم‌ترین تغییرات ساعت‌های جدید اپل چیست؟

تغییرات در این نسل از ساعت‌های هوشمند اپل علی‌الخصوص در سری اولترا زیاده؛ اما مهم‌ترین تغییر به ظاهر اپل واچ اولترا برمیگرده که انقلابی تازه رو در ساعت‌های هوشمند اپل رقم زده.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *