علم و تکنولوژی

آموزش گام به گام آنلاک بوتلودر شیائومی

آموزش گام به گام آنلاک بوتلودر شیائومی

نمیدونم تا چه حد علاقه‌مند به تکنولوژی هستید؛ اگر سر و کار شما زیاد با گوشی هوشمندتون بود و در همه بخش‌هاش سر زده باشید احتمالا با واژه‌ای به نام بوتلودر آشنا شده باشید. بوتلودرها هنگامی که قفل باشند امنیت‌ بیشتری را برای گوشی فراهم می‌کند اما خب در عوض محدودیت‌های برای گوشی ایجاد می‌کند؛ ولی هر کسی دوست ندارد در حصار محدودیت‌ها باشد و دوست دارند چیزهای جدید را تجربه کنند، برای همین باید قفل‌ها رو بشکنند.

چینی‌ها یکی از کمپانی‌هایی هست که راه‌های باز کردن قفل بوتلودر یا همون آنلاک بوتلودر شیائومی رو در دسترس قرار داده  تا افرادی که دلشون میخواد این محدودیت‌ها رو دور بزنند. همراه https://mrdigitall.com/ در آموزش گام به گام آنلاک بوتلودر شیائومی باشید.

بوتلودر چیست؟

اولین سوالی که بعد از شنیدم کلمه‌ی بوتلودر به گوشمون میخوره، برامون ایجاد میشه اینکه بوتلودر چیست؟ بوتلودر در واقع نرم افزاری هست که قبل از رام اصلی دستگاه اجرا می‌شود و به دستگاه گوشزد می‌کند که برای شروع باید اطلاعات را از کجا بخواند. حالا این بوتلودر روی خودش یه قفل داره که باعث میشه ما کارهایی مثل تغییر رام گوشی رو انجام ندهیم؛ به طبع این کار باعث امنیت بیشتر گوشی نیز می‌شود اما خب در بسیاری از کارها دست و پا گیر محدودیت‌ها نیز می‌شویم.

بوتلودر چیست؟

بوتلودر چیست؟

آنلاک کردن بوتلودر گوشی چه مزایا و معایبی دارد؟

همانطور که از ابتدا ذکر شد بوتلودر حول محور محدودیت‌ها میچرخه و با آنلاک کردن اون میشه از این سد عبور کرد. یکی از مزیت‌ها تغییر رام فابریک گوشی هست و بارگذاری رام دلخواه هست؛ خوبی دیگر حذف برنامه‌های اصلی گوشی هست؛ برخی از برنامه‌های فابریک گوشی هستند که ما نیازی بهشون نداریم و تقریبا تنها فضایی رو از گوشی گرفته‌اند، با باز کردن قفل بوتلودر گوشی میتوان به راحتی آن را حذف کرد و از فضایی آنها استفاده کرد.

یکی دیگر از مزیت‌های آنلاک بوتلودر گوشی، اجازه دادن برای روت کردن گوشی هست. البته در طرف مقابل معایبی هم وجود دارد که نادیده گرفتن آنها ممکن است مشکلاتی را برای ما داشته باشد؛ یکی از اولین معضلاتی که رو به روی ما قرار دارد بحث امنیت گوشی است؛ با آنلاک کردن بوتلودر گوشی باید به فکر هجوم هکرها و ویروس‌ها و همچنین از دست دادن گارانتی دو ساله گوشی‌مون باشیم؛ معظلات که ممکن است برای برخی کاربران بیش از حد گران تمام شود.

آنلاک کردن بوتلودر گوشی چه مزایا و معایبی دارد؟

آنلاک کردن بوتلودر گوشی چه مزایا و معایبی دارد؟

نکاتی که هنگام بوتلودر گوشی باید رعایت کرد!

یکی از نکاتی که همیشه و در هر کاری باید سر لوحه خودمون قرار بدیم آشنایی با اون کاره؛ برای آنلاک بوتلودر گوشی هم این کار نیازه، یعنی اگه آشنایی خیلی زیاد با کامپیوتر و گوشی موبایل ندارید، بهتر این عملیات را دست یک کار بلدتری قراردهید زیرا با اشتباه انجام دادن یکی از مراحل ممکن از تبعات بدتری برای شما داشته باشد.

یکی دیگر از کارهایی که باید انجام داد این است که از تمامی اطلاعات خود بکاپ بگیرید، چرا که قرار است بعد از آنلاک کردن بوتلودر گوشی اطلاعات شما پاک شود و باید دوباره آنها را وارد گوشیتان کنید. نکته‌ی دیگری که وجود دارد این است که از لپ‌تاپ یا کامپیوتری که میخواهید استفاده کنید، حتما دارای پردازنده intel باشد زیرا این مراحل را با پردازنده‌های AMD یا دیگر پردازنده‌ها نمی‌شود انجام داد.

نکاتی که هنگام بوتلودر گوشی باید رعایت کرد!

نکاتی که هنگام بوتلودر گوشی باید رعایت کرد!

آنلاک بوتلودر شیائومی چگونه است؟

 

برای آنلاک بوتلودر گوشی شیائومی نیازه که چند مرحله‌ رو از قبل انجام بدیم. ابتدا باید درایورهای گوشی رو نصب کرد تا از ارورهای احتمالی جلوگیری کنه؛ برای این کار کافیه برنامه Mi PC Suite رو نصب کنیم؛ پس از اجرا و اتصال گوشی به سیستم، درایورها به صورت خودکار نصب خواهند شد. در قدم بعدی برای آنلاک بوتلودر گوشی باید اشکال زدایی USB یا همون USB Debugging رو فعال کرد؛ برای اطلاعات بیشتر در مورد USB Debugging میتوانید به مقاله ما سر بزنید.

برنامه بعدی که باید برای آنلاک بوتلودر شیائومی نیازه نصب کنیم، برنامه Mi Unlock Tool هستش؛ بعد از دانلود به باید داشته باشید که این برنامه را حتما در درایو C سیستم خودتون نصب کنید. در مرحله‌ی آخر هم باید Mi Account خودتون رو وارد تنظیمات کنید؛ ابتدا وارد Settings شوید، سپس به بخش Developer Options روید (این گزینه بعد از فعال کردن USB Debugging، فعال می‌شود) و گزینه Mi Unlock Status را انتخاب کنید، صفحه‌ی جدید برای شما باز می‌شود که اطلاعات Mi Account خود را باید اینجا وارد کنید.

حال نیاز است گوشی خود را به حالت FastBoot ببرید؛ گوشی خود را خاموش کرده و سپس دکمه روشن/خاموش و صدا کم کن را هم زمان فشار دهید، با این کار گوشی شما به حال فست بوت خواهد رفت. حالا از طریق کابل، گوشی خود را به سیستم متصل کنید و برنامه Mi Unlock را باز کنید؛ در همین بین از اتصال سیستم خود به اینترنت مطمئن باشید؛ سپس در برنامه Mi Unlock حساب شیائومی خود را وارد کنید.

آنلاک بوتلودر شیائومی چگونه است؟

آنلاک بوتلودر شیائومی چگونه است؟

بعد از متصل شدن حساب شیائومی شما به برنامه، پیغام Phone Connected به نمایش در میاد که باید در همین بخش گزینه‌ی Unlock رو انتخاب کنید؛ با زدن بر روی این گزینه یک تب روی صفحه نمایان می‌شود که به ما گوشزد می‌کند با آنلاک بوتلودر شیائومی اطلاعات شما پاک خواهد شد؛ از آنجایی که شما از قبل اطلاعات خود را ذخیره کرده‌اید می‌توانید با خیالی راحت روی Unlock anyway کلیک کنید. با انجام اینکارها، پروژه آنلاک بوتلودر شیائومی شروع می‌شود.

اجازه برای پاک کردن اطلاعات

اما یک نکته وجود دارد؛ اگر شما برای بار اول است که دارید آنلاک بوتلودر شیائومی را انجام می‌دهید، پس از طی کردن 99 درصد از فرایند یک اخطار نمایش داده می‌شود؛ در این اخطار یک تاریخ نمایش داده می‌شود که به شما می‌گوید بعد از گذشت چه زمانی باید دوباره برای آنلاک بوتلودر شیائومی تلاش کرد؛ البته این مقدار ثابت نیست و بسته به ترافیک درخواست کنندگان، این مدت زمان تغییر می‌کند.

نکته‌ی دیگری که وجود دارد این است که اطلاعات شما سرجایش مانده‌ است. دیگر شما برای آنلاک بوتلودر شیائومی کاری ندارید و تنها لازم است تا مدت زمان گفته شده صبر کنید و سپس مراحل را از اول انجام دهید. این بار شما یک پیام دریافت خواهید کرد که بوتلودر گوشی شما موفقیت آمیز بوده.

پیام موفقیت آمیز بودن بوتلودر گوشی

https://mrdigitall.com/ در این مقاله آموزش گام به گام آنلاک بوتلودر شیائومی رو توضیح داد؛ اما چند نکته، اگر واقعا قرار نیست کاری را انجام دهید، نیازی ندارد که آنلاک بوتلودر گوشی خود را انجام دهید زیرا امنیت آن به خطر می‌افتد؛ درضمن اگر آنلاک بوتلودر شیائومی را انجام دادید، در صورت پایان کارتان دوباره بوتلودر را قفل کنید زیرا امنیت بیشتر گوشی شما دوباره تامین خواهد شد. امیدوارم به راحتی آنلاک بوتلودر شیائومی را انجام دهید و به مشکلی برخورد نکنید.

 

سوالات متداول

1- آیا آنلاک بوتلودر مشکلی برای امنیت گوشی ایجاد میکنه؟

بوتلودر گوشی درواقع یه سیستمی هست که امنیت گوشی رو تامین میکنه و با بازکردن اون قطعا امنیت گوشی دچار اختلال میشه.

2- با آنلاک بوتلودر گوشی چه کارهایی میتوان انجام داد؟

آنلاک بوتلودر در واقع دری به حساب میاد که ما رو به دسترسی‌های فراوان میرسونه؛ اما تغییر رام گوشی مهم‌ترین قابلیتی هست که افراد بعد از آنلاک کردن بوتلودر گوشی میتونند انجام بدن.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *