علم و تکنولوژی

تنظیمات خطرناک گوشی اندروید کدام اند؟

تنظیمات خطرناک گوشی اندروید کدام اند؟

برخی تنظیمات در گوشی وجود دارن که بی‌خودی روشن هستند، یعنی فعال بودن اونا به غیر از اینکه سودی برای ما نداره، مصرف باتری و حتی اینترنت گوشیمون رو افزایش میده. اکثر این تنظیمات به دلیل متن باز بودن سیستم عامل ربات سبز، در گوشی‌های اندرویدی رخ میده و از همین جهت باید آقای دیجیتال قراره در این مقاله تنظیمات خطرناک گوشی اندروید رو به شما بگه؛ پس اگه از گوشی اندرویدی استفاده می‌کنید تا انتها همراه این مطلب باشید.

تنظیمات خطرناک گوشی اندروید چه چیزهایی هست؟

1- خاموش کردن تنظیمات گوگل

خاموش کردن تنظیمات گوگل

خاموش کردن تنظیمات گوگل

گوگل یکی از بخش‌های مهم گوشی اندرویدی به حساب میاد و به‌واسطه اون تنظیمات خیلی زیادی در گوشی ما فعال هستند که فعالی‌های بیهوده هم بین اونا پیدا میشه. در ابتدا وارد تنظیمات و سپس Account & Backup بشید؛ در قدم دوم وارد گزینه Account Manage یا همون حساب کاربری که در بالای صفحه وجود داره بشید؛ در این مرحله به اکانت گوگلی‌تون که متصل هستید بهش برید و گزینه Sync Account رو انتخاب کنید؛ در اینجا لیستی از همگام‌سازی‌ها رو مشاهده می‌کنید که باید اونایی که بهش نیاز ندارید رو خاموش کنید.

در ادامه خاموش کردن تنظیمات گوگلی باید به بخش Google بریم؛ برای اینکار در بخش تنظیمات اسکرول کنید تا به Google برسید. در همون ابتدا که وارد تنظیمات این بخش میشید، روی سه نقطه بالا ضربه بزنید و گزینه Usage & diagnostics رو انتخاب کنید؛ در این صفحه برای شما نوشته شده که ما تمامی اطلاعات رو برای گوگل ارسال می‌کنیم تا بهترین عمکرد رو داشته باشید، اما نیازی به اون نداریم و با خاموش کردن اون مصرف باتری و اینترنتمون بسیار کاهش پیدا میکنه.

خاموش کردن دسترسی‌های گوگل

خاموش کردن دسترسی‌های گوگل

حالا یه گام به عقب‌تر برگردید و گزینه‌ Manage Your Google Account رو انتخاب کنید؛ وارد اکانت گوگل که شدید، تب‌های مختلف برای شما پیدا میشه، از بین اونا به صفحه Data & privacy برید و وارد Location History بشید؛ اینجا یه تیکی وجود داره که باید اون رو خاموش کنیم، اگه این بخش فعال باشه دائما گوشی در حال رصد مکان‌هایی که رفتیم هست و اونا رو برای ما یادداشت میکنه، با این اوصاف باید انرژی باتری و اینترنت صرف این بخش بشه.

خاموش کردن لوکیشن برای گوگل

خاموش کردن لوکیشن برای گوگل

بخش دیگه‌ای که در تنظیمات گوگلی باید سراغ اون بریم، Ads هستش. دوباره به صفحه اصلی تنظیمات گوگل برمی‌گردیم و به بخش Ads میریم؛ اینجا نوبت روشن کردن تیک‌ها هست، تیک Opt out of Ads Personalization رو باید روشن کنیم تا تبلیغاتی که در گوشی ما نمایش داده میشه بهینه شده باشه و مصرف اینترنت و باتریمون کاهش پیدا کنه.

 

2- تنظیمات مربوط به اپلیکیشن‌ها

تنظیمات مربوط به اپلیکیشن‌ها

تنظیمات مربوط به اپلیکیشن‌ها

همونطور که میدونید اپلیکیشن‌ها بخش جدانشدنی هر سیستم‌عامل هستند و به‌طبع تنظیمات دارن که میتونه برای گوشی مفید یا مضر باشه. در ابتدا به تنظیمات میریم و بخش Apps رو پیدا می‌کنیم. در اولین مرحله روی سه نقطه بالا ضربه بزنید و گزینه Special access رو انتخاب کنید، در اینجا یه بخشی به نام Install Unknow Apps وجود داره که باید وارد بشیم؛ این بخش لیست برنامه‌هایی که ازشون میشه اپلیکیشن‌های دیگه رو نصب کرد رو نشونمون میده؛ اون برنامه‌هایی که معتبر هستند و ما ازشون برنامه دانلود می‌کنیم که بحثشون جداست، اما وارد برنامه‌های نامعتبر بشید و تیک Allow from this source رو خاموش کنید؛ اینجوری دیگه برنامه‌هامون از جاهای نامعتبر دانلود نمیشن.

برخی برنامه‌های ما هستند، هنگامی که در بکگراند بازن درحال دریافت دیتا هستند و این باعث میشه تا شارژ و اینترنت گوشی مصرف بشه؛ برای بستن اونا به صفحه اصلی تنظیمات Apps برمیگردیم و به سمت پایین اسکرول می‌کنیم تا یکی از برنامه‌ها رو باز کنیم؛ وارد بخش Mobile data میشیم، همون اول کار نوشته Allow Background data usage، این همون بخشی هست که باید خاموشش کنیم؛ حالا شما بسته به استفاده خودتون میتونید برنامه‌های که لازم ندارید رو میتونید خاموش کنید.

غیرفعال سازی برنامه‌ها در حالت بکگراند

غیرفعال سازی برنامه‌ها در حالت بکگراند

در همین بخش اپلیکشن‌ها یه بخشی وجود داره به نام Permissions وجود داره که دسترسی‌های برنامه رو به ما نشون میده؛ اینجا هم لازمه که در برنامه‌‌ها بگردیم و دسترسی‌هایی که نیاز نیست داشته باشن رو ازشون بگیریم. از تنظیمات اپلیکیشن‌ها خارج نشید چون یه بخشی هست به Notification و ما باهاش کار داریم؛ اگه از نوتیفیکیشن‌های مزاحم بعضی برنامه‌ها خسته شدید یا اصلا نیازی به اعلانات اون برنامه ندارید، وارد بخش Notification بشید و تیک Show Notification رو خاموش کنید، اینطوری در مصرف باتری‌تون هم صرفه جویی زیادی میشه.

چک کردن دسترسی‌هایی که برنامه‌ها دارند

چک کردن دسترسی‌هایی که برنامه‌ها دارند

3- خرده تنظیمات که نیازشون نداریم!

در اولین قدم به بخش Location میریم، اینجا یه بخشی وجود داره به نام Location Services که باید واردش بشیم؛ اینجا دوتا گزینه وجود داره که به ما میگه از طریق بلوتوث و وای‌فای اسکن می‌کنیم تا لوکیشن شما رو ارسال کنیم، شما اینجا میتونید این دو گزینه رو خاموش کنید تا در مصرف باتریتون صرفه جویی بشه.

خرده تنظیمات که نیازشون نداریم!

خرده تنظیمات که نیازشون نداریم!

در گوشی‌های سامسونگ یه بخشی وجود داره که با خاموش کردن اون تاثیر زیادی در مصرف باتری گوشی ایجاد میشه؛ برای اینکار ابتدا به بخش Connections برید و سپس تا پایین اسکرول کنید تا به بخش More Connections Settings برسید؛ در همون اول یه تیکی وجود داره که با روشن بودنش، گوشی دستگاه‌های اطراف خودشو اسکن میکنه تا ارتباطی بیشتری با اونا برقرار کنه؛ با این اوصاف شما با خاموش کردن این گزینه مصرف باتری رو کاهش میدید.

خاموش کردن تنظیمات خطرناک در گوشی

خاموش کردن تنظیمات خطرناک در گوشی

تنظیمات بعدی که باعث کاهش زیاد مصرف اینترنت‌تون میشه مربوط به گوگل پلی میشه، به همین خاطر بی چون و چرا وارد این برنامه میشیم. در برنامه روی منوی سه خط ضربه بزنید و وارد Settings شوید؛ اینجا دوتا بخش وجود داره که ما باهاش کار داریم، Auto Update Apps و Auto Play Video؛ اینجا میتونید کلا آپدیت برنامه‌هاتون و پخش ویدیو‌های معرفیشون رو ببندید که باعث کاهش شدید مصرف اینترنت میشه.

اما در کنار همه اینا یادتون نره که سیستم‌عامل اندروید مزیت‌های خیلی خوبی داره و شما می‌تونید با خرید گوشی موبایل از نوع اندروید کارای بسیار زیادی انجام میدین؛ در فروشگاه آقای دیجیتال انواع گوشی‌های موبایل اندروید وجود داره که با توجه به

آقای دیجیتال در این مقاله تنظیمات خطرناک گوشی اندروید رو بررسی کرد؛ برای اینکه بهترین بهره‌وری رو از گوشی اندرویدی‌تون داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم تا این تنظیمات رو درون گوشیتون ایجاد کنید. یه سوال به وجود اومده و اونم اینکه چرا تمام بخش‌ها رو به صورت زبان انگلیسی تعریف شده، در واقع میشه گفت با این روش پیدا کردن بخش‌ها آسون‌تره؛ شما کاربران گرامی هم برای اینکه بتونید تمامی مراحل رو به صورت صحیح و دقیق انجام بدید، پیشنهاد میشه تا زبان گوشیتون رو به انگلیسی تغییر دهید و سپس به زبان دلخواهتون برگردونید.

 

سوالات متداول

1- تنظیمات خطرناک گوشی اندروید روی چه بخش‌های تاثیر میذاره؟

تنظیمات خطرناک گوشی اندروید میتونه به تمامی بخش‌های گوشی آسیب برسونه، چطوری؟ وقتی باتری گوشی در فشار قرار بگیره با تنظیمات نامناسب، گوشی گرم میکنه و به مرور زمان به غیر از خود باتری، به تراشه، صفحه نمایش و دیگر بخش‌ها تاثیر میذاره.

 

2- آیا تنظیمات گفته شده برای تمامی گوشی‌ها وجود داره؟

بله، شما با گوشی اندرویدی خودتون میتونید تمامی این تظیمات رو بررسی کنید و با قراردادن گزینه‌ها روی موارد گفته شده، بهترین بهره‌وری رو داشته باشید.

 

3- با رعایت نکردن تنظیمات خطرناک، چه مشکلاتی به وجود میاد؟

با رعایت نکردن تنظیمات خطرناک گوشی اندرویدی به غیر مشکلات سخت افزاری، مشکلات نرم افزاری زیادی برای ما به وجود میاد؛ این مشکلات اعم از دسترسی دادن ما به اپلیکیشن‌های مختلف، دانلود برنامه‌های غیرمجاز در گوشی، مصرف بی‌خود و زیاد اینترنت و … هست.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *