موبایل و گجت

چرا آیفون ۱۴ ریجستر نمی‌شود؟ (ترفندهای ریجسترینگ آیفون ۱۴)

ترفندهای ریجسترینگ آیفون ۱۴

از حضور خونواده سری 14 آیفون‌های اپل تقریباً 6 ماهه که داره میگذره و هنوز هم که هنوزه تنور خرید و فروش این محصولات توی کشور ما داغ هست؛ اما مسئله‌ای که خیلی از افراد رو دچار سردرگمی کرده و برخی افراد نیز توی تردید هستن که بخریم یا نخریم، موضوع ریجستری این محصولات هست. واقعاً چرا آیفون 14 ریجستر نمی‌شود؟

برای خرید گوشی موبایل آیفون‌های 14 و بقیه محصولات شرکت اپل رو توی سایت اینترنتی آقای دیجیتال تهیه نمایید.

برای ریجستر نشدن آیفون‌های سری 14، دلایل متعددی بیان شده و فق میشه به حل این موضوع امیدوار بود؛ اما ترفندهای ریجسترینگ آیفون 14 به کمک کاربر میاد تا بتونه تا مشخص شدن اوضاع، به اومدن آنتن آیفون‌های 14 کمک زیادی بکنه. درادامه این مطلب، همراه https://mrdigitall.com/ باشین.

چرا آیفون 14 ریجستر نمی‌شود؟

چرا آیفون 14 ریجستر نمی‌شود؟ ترفندهای ریجسترینگ آیفون 14

ترفندهای ریجسترینگ آیفون ۱۴

از موقعی که آیفون‌های 14 عرضه شدن و پاشون به کشور ایران باز شده، هر ماه وعده ریجستر شدن این گروه 4 نفره رو میدن و بعد از گذشت 6 ماه، کاربران هنوز چمشمشون به سامانه همتا هست که چه موقع ریجستر آیفون‌های 14 وارد میشن؛ اما خب این موضوع نمیتونه بی‌دلیل باشه که غیر این بود اصلاً منطقی به نظر نمیومد. در ادامه مسیر به چند دلیل برای ریجستر نشدن و ترفندهای ریجسترینگ آیفون ۱۴ خواهیم پرداخت که دونستنش جالب خواهد بود.

موجودی انبارها از آیفون‌های سری 13

میدونین، وقتی که آیفون‌های 14 اومد، همه رو آوردن به خرید این محصولات و تقریباً خونواده سری 13 از آیفون‌های اپل موند روی دست انباردارها؛ خب، ما هنوز کلی گوشی از آیفون‌های سری 13 داریم که فروش نرفته و بحث چندین میلیارد پول هست که ار کشور خارج شده، باید این موضوع به جایی برسه تا بشه درمورد ریجسترشدن آیفون‌های سری 14 نظر قطعی داد.

خروج گسترده ارز از کشور و ایجاد تنش در اقتصاد

خروج گسترده ارز از کشور و ایجاد تنش در اقتصاد

ترفندهای ریجسترینگ آیفون ۱۴

نرخ ارز توی کشور بالا بوده و براساس برچسب قیمتی که روی گوشی‌های سری 14 قرار گرفته، باز هم مردم خواهان خرید این محصولات هستن و واردکننده‌گان باید برای تأمین نیاز کاربران، ارز زیادی رو از کشور خارج کنند که این موضوع سبب ایجاد تنش در اقتصاد کشور میشه، حالا شما مسئله ریجستری نیز به این امر اضافه کنید.

ورود گوشی‌های بالای 600 دلار ممنوع!

براساس تصویب طرحی من‌باب ورود گوشی‌های بالای 600 دلار به ایران ممنوع، موضوع ریجستر نشدن گوشی‌های آیفون سری 14 منطقی به نظر اومد و کسی هم در این رابطه حرفی نزد. اما آن طرف ماجرا اتفاقاتی افتاد که تعجب خیلی از افراد رو برانگیخت! گوشی‌های جدید سری S23 سامسونگ که از لحاظ قیمتی، بالاتر از گوشی‌های آیفون‌های سری 14 هستن وارد کشور که شد هیچ، به راحتی مجوز ریجستر و گارانتی هم دریافت کرد.

خب اینجا مسئله چی میتونه باشه؟ سامسونگ از کره مجوز میگیره ولی آیفون از آمریکا نه! بله مسئله این هست که گوشی‌های سری 14 از آیفون‌های اپل آمریکایی هستن و ایران تا حد زیادی از ورود محصولات آمریکایی به کشور جلوگیری میکنه.

حضور اینترنت ماهواره‌ای در گوشی‌های آیفون سری 14

حضور اینترنت ماهواره‌ای در گوشی‌های آیفون سری 14

ترفندهای ریجسترینگ آیفون ۱۴

یکی دیگه از دلایلی که باعث شده تا از ریجستری آیفون‌های 14 جلوگیری بشه، حضور اینترنت ماهواره‌ای در این محصولات هست. اینترنت ماهواره‌ای توی گوشی موبایل همونقدر که خیلی جذاب و مفید واقع میشه، همونقدر هم میتونه مضر باشه، از این جهت که مسئله جاسوسی به میان میاد و هر شخص یا کشوری باید برای این موضوع اهمیت زیادی قائل بشه.

ترفندهای ریجسترینگ آیفون 14

میدونین، وقتی که ریجستری نیاد، دوراقع میتونیم بگیم که گوشی موبایل ناکارآمد خواهد بود، چون آنتن نداره، چون اینترنت همراه نداره، چون نمیشه باهاش تماس گرفت، فقط میشه به عنوان یه محصول گیمینگی ازش استفاده کرد یاهم اینکه میشه به عنوان دوربین عکاسی ازش استفاده کرد، همین! اما باید بگم که 6 ماهه که از اولین وعده برای ریجستری آیفون‌های 14 داره میگذره و هنوزم تاریخ انقضاش سر نرسیده. گوشی ریجستر نمیشه و باید کاری کنیم که آنتن بیاره و بشه ازش استفاده کرد، اما راه‌حل چیه؟

ثبت مرچنت

ثبت مرچنت حرکتیه که دولت قبل از ورود به برج اسفندماه برای آنتن آوردن گوشی‌های آیفون انجام داد و گفت که با واریز مبلغی به سایت گمرک ایران، گوشی خودتون رو ثبت مرچنت کرده و هرماه آنتن اون تمدید میشه تا ریجستر بیاد. حالا افرادی که این کار رو انجام دادن، مشکل آنتن گوشی‌شون تا اطلاع ثانوی حل شده اما افرادی که این موضوع رو جدی نگرفتن، تا همون اطلاع ثانوی و اومدن ریجستر، باید مرتب با پریدن و برگشت آنتن دست و پنجه نرم کنند.

2G کردن اینترنت همراه و خارج کردن سیمکارت

2G کردن اینترنت همراه و خارج کردن سیمکارت

ترفندهای ریجسترینگ آیفون ۱۴

روش دیگری که قبل از مرچنت کردن برای آنتن آوردن تلفن همراه استفاده میشده و همچنین افرادی که به مرچنت کردن نرسیدن میتونن ازش بهره ببرن، 2G کردن گوشی موبایل و خارج کردن سیمکارت هست. اما طریقه انجام دادنش:

  • به تنظیمات وارد شده و به بخش Cellular بروید.
  • حالا از قسمت Cellular Data Options، حالت 2G رو انتخاب کنید.
  • پس از این کار، سیمکارت رو از روی گوشی موبایل موردنظر خارج کرده و روی یه تلفن همراهی که ریجستر هست بندازین.
  • بعد از اینکه سیمکارت آنتن آورد، به بخش تنظیمات رفته و دوباره حالت 2G رو انتخاب کنید.
  • حالا سیمکارت رو از روی گوشی ریجستردار بیرون کشیده و برگردونین روی تلفن همراه ریجستر نشده.

در این زمان، شما شاهد آنتن سیمکارت هستین که هم میتونین باهاش تماس بگیرین، بسته اینترنت فعال کنین؛ فقط یه چیزی، هر چند وقت یه بار باید این مراحل رو پیش بروید چون مرتب آنتن گوشی میپره.

مسئله ریجستر نشدن آیفون‌های سری 14 شده یه معضله، کاربران هم از این وضعیت خسته شدن. ریجستر شدن آیفون 14 به طور کلی توی هاله‌ای از ابهامات هست و فقط در حال حاضر میشه از ترفندهای ریجسترینگ آیفون ۱۴ برای آوردن آنتن گوشی بهره گرفت.

 

سؤالات متداول

1- آیفون‌های سری 14 کی ریجستر خواهند شد؟

از زمان عرضه آیفون‌های 14 تاکنون که تقریباً 6 ماهه که داره میگذره، هنوز خبر قطعی مبنی‌بر ریجسترشدن آیفون‌های 14 منتشر نشده و فقط میشه ازطریق ترفندهای ریجسترینگ آیفون ۱۴ آنتن گوشی رو بالا آورد.

2- بعد از بردن گوشی موبایل به حالت 2G، آنتن نمیپره؟

بردن گوشی موبایل به حالت 2G فقط یه ترفند هست که بشه باهاش آنتن گوشی رو آورد و به طور دائم نمیشه از این وضعیت استفاده کرد و کاربر هر چند وقت یکبار با پریدن آنتن روبرو خواهد شد و باید دوباره این راه رو بپیماید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *