موبایل و گجت

چگونه گوشی را نو کنیم (نحوه + ترفند)

چگونه گوشی را نو کنیم

وقتی که ما از یه تلفن همراه به مدت چندسال استفاده میکنیم، خب به‌طبع ظاهرش با روزهای اول استفاده دستخوش تغییرات زیادی میشه و ما هم ناراحت از این موضوع و تصمیم به تغییر دستگاه میگیریم. صبر کنید، قبل از اینکه به فکر خرید گوشی موبایل جدید بیفتین، چندتا راهکار هست که به شما کمک میکنه توی این زمینه، همیشه نو بودن تلفن همراه‌تون رو به رخ اطرافیانتون بکشین.

آقای دیجیتال اومده که به شما بگه که وقتی صدای اسپیکر گوشی بد میاد، وقتی که ظاهر اون کثیف و یه‌جورایی بی‌ریخت میشه، وقتی که نمایشگر موبایل جلا نداره، وقتی که مرتب با ارور پربودن حافظه گوشی موبایل روبرو میشین، اولین چیزی که به ذهنتون میرسه تعویض تلفن همراه نباشه، شما خیلی کارها میتونید انجام بدین برای اینکه بتونید همیشه یه گوشی نو و تروتمیز دستتون باشه. ما قراره توی این مطلب پیرامون موضوع “چگونه گوشی را نو کنیم” صحبتی با هم داشته باشیم، پس تا انتها با ما باشین.

چگونه گوشی را نو کنیم؟

وقتی که با این تیتر روبرو میشین، شاید تعجب تمام چهره‌ی شما رو فرابگیره، اما باید بگیم که واقعاً چنین چیزی وجود داره و میشه با انجام چندتا کار، ظاهر و عملکرد گوشیتون رو از این رو به اون رو کنید.

پاک کردن ظاهر تلفن همراه

پاک کردن ظاهر تلفن همراه

چگونه گوشی را نو کنیم

اولین چیزی که در مبحث چگونه گوشی را نو کنیم به سراغش میریم، پاک کردن ظاهر گوشی موبایل هست. خب متریال تشکیل‌دهنده گوشی‌های موبایل پلاستیک، شیشه و آلومینیوم هستن؛ برای پاک کردن گوشی‌های موبایلی که از جنس آلومینیوم هستن بهتره که از محلول آب و سرکه به همراه یه پارچه نرم استفاده کنید. متریال پلاستیک و شیشه و نمایشگر دستگاه هم که بکارگیریِ محلول تمیزکننده با پارچه نرم راه‌حلی منطقی به نظر میاد.

توجه! قبل از اینکه به سمت جوان‌سازی تلفن همراه قدم بردارین، باید به این نکته توجه داشت که همه گوشی‌های موبایل ضدآب نیستن نباید در معرض مایعات قرار بگیرن، پس در هنگام لکه‌زدایی سعی کنید پارچه رو مرطوب کنید به حدی که کثیفی‌ها رفع بشه.

تمیزکردن اسپیکر، میکروفون و پورت شارژ

چگونه گوشی را نو کنیم

صدا بد میاد و میره، خش خش میکنه، اصلاً ولوم خیلی افت کرده، میدونم که مشکل از اسپیکر و میکروفون گوشیمه اما چاره رفع این موضوع رو نمیدونم. برای تمیزکردن اسپیکر و میکروفون‌ها، ما راه‌حل‌های زیادی داریم که مسواک از راحت‌ترین این موارد هست؛ اسپری هوا و چسب تمیزکننده که باید از خدماتی‌ها تهیه کرد از دیگر راهکارهای موجود برای تمیزکردن اسپیکر و میکروفون در گوشی موبایل هست. برای گردوغبارزدایی از پورت شارژ هم میشه از همون مسواک یا گوش پاک‌کن استفاده کرد.

توجه! برای استفاده هرکدام از ابزارها در جهت تمیزکاری اسپیکر، میکروفون و پورت شارژ، باید نهایت لطافت رو در خصوص انجام کار به عمل گرفت تا خدای نکرده آسیبی به بخش‌های داخلی گوشی نرسه.

پاک کردن حافظه کش

پاک کردن حافظه کش

چگونه گوشی را نو کنیم

یکی از معضلاتی که خیلی از کاربران تلفن‌های همراه با اون دسته و پنجه نرم میکنن، پربودن حافظه داخلی هست که عملکرد دستگاه رو نیز تحت تأثیر قرار میده. فضای ذخیره گوشی‌های موبایل پر از فیلم و عکس و فلان و فلان هست، بهتره که مرتب اون‌ها رو توی یه هارد یا یه فلش بریزین اما خب، این موضوع فقط روی مسئله هست، باطن کار حافظه کش هست که اگه اون رو هم خالی کن

بازگشت به لیست