موبایل و گجت

پاک کردن هیستوری گوشی؛ آسان ترین راه

پاک کردن هیستوری گوشی موبایل

تاریخچه سرچ، تماس و هرچی که توی خودش داده‌های جستجویی مارو میتونه جا بده، دوتا فلسفه داره؛ هم خوبه و هم بد. البته این کیفیت کار توی مرورگر وب مشخص میشه نه مکان‌های دیگه! در مرورگر وب اگه تاریخچه سرچ پاک نشه خب به طبع دیگه نیازی به تایپ دوباره نیست و اگه تب جستجو هم ایجاد بشه که دیگه چه بهترتر؛ ولی باید دونست که این هیستوری یه تهدید برای حریم خصوصی شخص محسوب میشه، اینجوری فکر کنین که این عمل یکی از درهای ورود هکرها به گوشی محسوب میشه. از طرفی، نگه داشتن تاریخچه سرچ گاهاً به دلیل جمع شدن توی حافظه پنهان، ممکنه سرعت مرورگر رو کم کنن.

میدونم که الان توی ذهنتون داره میگذره که باید این تاریخچه رو پاک کرد، اما چجوری؟ پاک کردن هیستوری گوشی که فقط به مرورگر وب ختم نمیشه؛ برای تماس و دیگر مکان‌ها چاره چیه؟ اصلاً، اندروید و iOS که یکسان نیستن، این اتفاق توی هر کدام از پلتفرم‌ها چجوری انجام خواهد شد؟ اگه با آقای دیجیتال همراه باشین، سیر تا پیاز این مسئله رو براتون شرح میده.

خرید گوشی موبایل در انواع برند با قیمت‌های مختلف رو از سایت آقای دیجیتال دریافت کنید.

پاک کردن هیستوری توی گوشی آیفون

پاک کردن هیستوری توی گوش آیفون شامل دو بخش میشه، یکی تماس‌ها و دیگری هم مربوط به مروگرهایی مثل سافاری، گوگل، کروم و فایرفاکس میشه که در ادامه به شرحی از پاک کردن تاریخچه آن‌ها خواهیم پرداخت.

پاک کردن هیستوری تماس در گوشی آیفون

تاریخچه تماس توی گوشی موبایل هیچ تأثیر منفی نداره و فقط بعضی افراد دلشون میخواد که هیستوری تماس یا یه شماره خاص رو از لیست مکالمه گوشی آیفون پاک کنن ولی خب نمیدونن که این کار چطوری انجام خواهد پذیرفت؛ نگران نباشین راه زیر رو پیش بروید تا به نتیجه برسین؛ گفتنیه که این عمل برای iOSهای بالای 13 انجام خواهد پذیرفت.

پاک کردن هیستوری تماس در گوشی آیفون

پاک کردن هیستوری گوشی

  • وارد برنامه تماس شده و روی Recents کلیک کنید.
  • در این زمان شما لیست تماستون رو به صورت کامل خواهید دید.
  • حالا از بالای صفحه گزینه Edit رو فشار بدین.
  • الان خواهید دید که تمامی تماس‌های شما با یه دایره قرمز رنگ نشانه‌گذاری شدن.
  • شما میتونید با زدن به روی Clear و سپس Clear All Recents، تاریخچه تماستون رو به کلی پاک کنین.

این واسه زمانیه که شما قصد پاک کردن تمام تاریخچه تماس رو دارین، اما وقتی که میخواین یه شماره خاص رو پاک کنین موضوع فرق خواهد کرد و فقط کافیه وقتی وارد برنامه مکالمه میشین، بدون هیچ عملیاتی روی اسم یا شماره مورد نظر از راست به چپ بکشین تا حذف بشه.

پاک کردن هیستوری Safari در گوشی آیفون

پاک کردن هیستوری Safari در گوشی آیفون

پاک کردن هیستوری گوشی

کسایی که گوشی اپل دستشون هست با سافاری آشنایی دارن؛ کسایی هم تجربه کار با آیفون رو نداشتن هم بدونن که Safari همون مرورگر اپل هست که به طور اختصاصی در این پلتفرم فقط حضور داره. اما پاک کردن هیستوری گوشی توی سافاری چطوری انجام میشه؟

  • تنظیمات رو باز کرده و به بخش Safari بروید.
  • حالا صفحه رو به پایین رفته تا با عبارت Clear History and Website Data برخورد کنید.
  • روی اون ضربه زده و سپس دوباره روی Clear History and Data ضربه بزنید.
  • در این لحظه از شما میخواد که تب‌های ایجاد شده در سافاری هم بسته بشه یا نه که شما میتونین با زدن به روی Close Tabs آن‌ها رو بسته یا با انتخاب Keep Tabs فقط تاریخچه سرچ سافاری رو پاک کنید. ما به شما پیشنهاد میکنیم که Close Tabs رو بفشارید.

پاک کردن

بازگشت به لیست