علم و تکنولوژی

آموزش نحوه کار با ایرپاد جدید 2022 اپل

نحوه کار با ایرپاد جدید 2022 آیفون

ایرپاد‌های پرو اپل، هدفون‌‌های بی سیمی هستند که با کیفیت خود هر ناشنوایی رو شنوا می‌کنند؛ نسل دوم آنها چندی پیش، همزمان با آیفون‌های جدید و اپل واچ‌های سری 8 معرفی شد تا کاربران این گجت‌های کوچک، شور و اشتیاق بیشتری برای خرید هدفون بی سیم اپل پیدا کنند. اما تمامی ایرپادها برای رانمان بهتر، یه سری تنظیمات یا اطلاعات دارندکه شاید خیلی‌هامون بلد نباشیم؛ به همین منظور https://mrdigitall.com/ قصد دارد تا نحوه اتصال و تنظیمات ایرپاد جدید 2022 اپل رو بیان کند.

آموزش نحوه کار با ایرپاد جدید 2022 آیفون

ایرپاد جدید 2022 اپل چه مزایایی رو نسبت به نسل اول دارد؟

اصولا هر نسلی که تازه متولد می‌شود، امکانات و کیفیت بهتری نسبت نسبت به نسل قبلی دارد؛ این اتفاق نیر در ایرپاد جدید 2022 اپل و نسل گذشته‌اش نیز صدق می‌کند؛ اما این را نباید فراموش کرد که ایرپاد پرو نسل اول، همین الانش هم از خیلی هدفون‌های پرچمدار بهتره.

ایرپاد جدید 2022 اپل چه مزایایی رو نسبت به نسل اول دارد؟

ایرپاد جدید 2022 اپل چه مزایایی رو نسبت به نسل اول دارد؟

ایرپاد پرو نسل دوم تنها هدفون بی سیم اپل است که از تراشه Apple H2 استفاده می‌کند؛ این یعنی کیفیت صدا بهتر، هوشمند تر و اتفاقات تازه در ایرپاد جدید 2022 اپل؛ در بحث کیفیت که می‌توانیم بگوییم یک سر و گردن از ایرپاد پرو نسل یک عالی، بالاتر است. چیپست هوشمند به ایرپاد پرو کمک می‌کند تا در زمینه انجام کارهای حسگر‌ها، بهتر عمل کند.

در بخش طراحی هم مقداری دگرگونی‌ها شامل حال ایرپاد جدید 2022 اپل شده؛ البته کانسپت دقیقا همان کانسپت ایرپاد پرو نسل یک است، اما زوایای قرارگیری سری هدفون و ساقه‌‌ها تغییر کردن؛ تغییرات نیز به کیس شارژ هم کشیده شده که شاهده اتفاقات خوبی در آن هستیم؛ تا یادم نرفته بگم که کیس شارژ هم هوشمند شده، یعنی الان یه پردازنده توی دل خودش جا داده.

ایرپاد جدید 2022 آیفون چه مزایایی رو نسبت به نسل اول دارد؟

بیشتر تغییرات یا بهبودی‌های ایرپاد جدید 2022 اپل به بخش قابلیت‌ها برمیگرده؛ جایی که به لطف تراشه جدید و قدرتمند، حذف نویز فعال تا 2 برابر قوی‌تر شده و تقریبا میشه گفت کمتر صدایی هست که هنگام فعال کردن این قابلیت و گوش دادن به موسیقی، وارد گوش ما می‌شود. در طرف مقابل هم قابلیت حالت شفاف تا دو برابر بهتر شده و خیلی خوب با اتوجه به میکروفن‌هایی که دارد، صدای اطراف را هنگام گوش دادن به موسیقی وارد گوش می‌کند.

باتری هم بخشی بوده که ایرپاد جدید 2022 اپل در آن بی نصیب نمانده و رشد‌هایی رو داشته؛ نسل دوم هدفون‌های پرو اپل در استفاده مکرر تا 6 ساعت می‌تواند موسیقی پخش کند، این زمان در ایرپاد پرو 5 ساعت بوده. کیس شارژ هم با انرژی دادن مضاعف، بهره‌وری تا 30 ساعت افزایش می‌دهد که در مقابل 24 ساعت ایرپاد پرو نسل یک عملکرد بهتری داره.

این بود از رشد‌های ایرپاد جدید 2022 اپل که نسبت به نسل اول کرده است.

طریقه متصل کردن ایرپاد جدید 2022 اپل به گوشی موبایل چگونه است؟

در ایرپاد نسل اول برای اتصال به گوشی، نیاز بود که در کیس را باز کنیم و دکمه‌ای که پشت کیس قرار داره رو فشار دهیم؛ این روش اتصال به همراه ایرپاد‌ها آمد تا حالا که به ایرپاد جدید 2022 اپل رسیده. در ایرپاد پرو نسل دوم هم این روش اتصال پاورجا است. اما هنوز روش اتصال دستی هم نیز پاورجا است؛ یعنی از توی بخش Bluetooth گوشی‌، دستگاه‌های اطراف را پیدا کنیم و روی ایرپاد ضربه بزنیم تا نوشته Connected جلوی نام او ظاهر شود؛ با این اوصاف شما ایرپادتون رو به گوشیتون وصل کردید.

طریقه متصل کردن ایرپاد جدید 2022 اپل به گوشی موبایل چگونه است؟

طریقه متصل کردن ایرپاد جدید 2022 اپل به گوشی موبایل چگونه است؟

این روش‌های اتصال در تمامی آیفون‌ها صدق می‌کند؛ یعنی فرقی نداره که آیفون 6S داشته باشید یا 14 Pro Max.

تغییر دادن تنظیمات ایرپاد جدید 2022 اپل و چیدن آن به سبک خود!

اگر iOS 16 رو نصب روی گوشیت کردید، هنگامی که وارد تنظیمات گوشیتون بشید و به ایرپاد متصل باشید، در بخش بالایی تنظیمات، ایرپادمون قرار گرفته که روی آن ضربه میزنیم و واردش می‌شیم؛ اما اگر هنوز به iOS 16 سفر نکرده‌اید، از بخش Bluetooth نام ایرپاد خود را پیدا کنید و روی علامت i که دور آن دایره کشیده شده ضربه بزنید؛ با این اوصاف الان ما وارد تنظیمات ایرپاد شدیم.

تغییر دادن تنظیمات ایرپاد جدید 2022 اپل و چیدن آن به سبک خود!

تغییر دادن تنظیمات ایرپاد جدید 2022 اپل و چیدن آن به سبک خود!

بخش اول که از اسمش هم معلومه، Name، در این بخش نام ایرپاد خود را تنظیم میکنید. نوار NOISE CONTROL اطلاعات مربوط به قابلیت‌های نویز کنسلینگ قرار دارد؛ از اینجا میتوانیم تنظیم کنیم که ایرپادمان در چه حالتی قرار بگیرد.

بخش PRESS AND HOLD AIRPODS مشخص می‌کنیم که حسگر‌های فشاری هر کدام از جوانه چه کارهایی برایمان انجام بدهند؛ Left برای گوش سمت چپ است و Right برای سمت راست؛ در این بخش تغییری که ایرپاد جدید 2022 اپل نسبت به بقیه ایرپادها کرده، بخش Swipe Up Or Down که اضاف شده؛ این بدین معنی است که با ایرپاد جدید 2022 اپل میتوان بدون نیاز به گوشی صدا را کم یا زیاد کرد.؛ با وارد به هر کدام از گوش‌ها میتوان ماموریت‌های گوناگونی را به آنها سپرد.

گزینه‌ی آبی رنگ Ear Tip Fit Test تنها برای تست کردن سالمی گوش‌ها قرار گرفته؛ با ورود به این بخش و پخش شدن موزیک، شما از سلامت گوش‌های ایرپادتون مطمئن می‌شوید.

با روشن بودن گزینه Automatic Ear Detection، ایرپاد جدید 2022 اپل با چیپست هوشمند خودش تشخیص میدهد وضعیت حفره گوش ما رو و بهترین صدای مطابق با گوش ما را پلی می‌کند؛ این گزینه باعث می‌شود تا تجربه‌ی افراد از گوش دادن موسیقی با ایرپاد جدید 2022 اپل متغیر باشد.

در همین بخش گزینه Connect to This iPhone هم وجود دارد؛ اگر این بخش روی Automatically باشد، در صورت متصل شدن به گوشی شما با بازکردن درب کیس بازهم به آن متصل خواهد شد؛ اما اگر روی When Last Connect to This iPhone باشد، تنها به آخرین آیفونی که بهش متصل شده، اتصال خواهد شد و برای متصل کردن آن به آیفون خود باید دوباره این کار را انجام دهید.

SPATIAL AUDIO، بخش شخصی سازی صدای فضایی است؛ در بخش Personalized Spatial Audio کارهای شخصی سازی را انجام می‌دهد؛ قسمت See & Hear How It Work هم تنها نمونه کار را به ما نشان می‌‎دهد.

در گزینه Microphone مشخص می‌کنیم که میکروفون‌های کدام جوانه هنگام مکالمات کار کند؛ با قرار دادن تیک این بخش روی Always Left AirPod یا Right، تنها میکروفون‌های گوش راست یا چپ تحت هر شرایطی کار میکنند. بخش Show in Find My هم نشان می‌دهد که ایرپاد ما کجا قرار دارد؛ اتفاق تازه‌ای که در ایرپاد جدید 2022 اپل افتاده این است که میتوانیم هنگام گم شدن ایرپاد، کیس آنها هم به صدا در بیاوریم.

تنظیمات ایرپاد

تنظیمات بیشتر!

بخش Accessibility تنظیمات بیشتر را در اختیار ما قرار می‌دهد؛ گزینه اول یعنی PRESS SPEED مشخص می‌کند گه سرعت پخش محتوا از گوش‌های ایرپاد به چه صورت باشد؛ با قرار دادن تیک روی گزینه Slower صدا پخش شده سرعت کم‌تر می‌شود و با قرار دادن روی گزینه Slowest روی کند ترین حالت ممکن قرار می‌گیرد.

بخش Press And Hold Duration برای تنظیم کردن مدت زمان فشار دادن ما برای انجام کارهای حسگر‌های فشاری است؛ اگر روی Shorter باشد زمان فشار دادن کوتاه می‌شود و با قرار دادن روی گزینه Shortest به کوتاه ترین زمان ممکن می‌رسد.

در حالت معمولی زمانی که تنها یکی از جوانه‌ها روی گوش ما قرار گرفته است نمی‌توان حالت ANC (حذف نویز فعال( رو فعال کرد؛ اما با روشن کردن Noise Cancellation with One AirPod می‌توان زمانی که تنها از یک گوش هم استفاده می‌کنیم حالت نویز فعال رو روشن کنیم. گزینه آخر هم یعنی دنبال کردن آیفون شما که با روشن بودن این گزینه، هر زمان که درب کیس را بگشاید و آیفون شما در دسترس باشد، ایرپاد به آن متصل می‌شود.

تنظیمات بیشتر!

در بخش About هم اطلاعاتی اعم از مدل ایرپاد، شماره سریالش و حتی مدت زمان گارانتی را ذکر کرده.

https://mrdigitall.com/ در این مقاله سعی کرده تا تمامی تنظیمات ایرپاد جدید 2022 اپل را برای شما بیان کند، تا در صورت خرید داری ایرپاد جدید 2022 اپل، بهترین عملکرد را از آن دریافت کنید؛ اگر اطلاعات بیشتری را میدانید خوشحال می‌شویم که در بخش نظرات آنها را با ما در میان بگذارید.

 

سوالات متداول

1- مهم‌ترین تغییر ایرپاد نسخه جدید چیست؟

تراشه جدید H2 که در ایرپاد پرو جدید بکار رفته، کیفیت تمامی بخش‌ها رو ارتقا داده؛ تراشه H2 رو میشه بهترین تغییر در نسل جدید هدفون بی‌سیم اپل دونست.

2- آیا میکروفون‌های ایرپاد پرو نسل 2 برای مکالمه مناسب هست؟

ایرپاد پرو نسل یک منتقدان زیادی برای میکروفونش داشت؛ شرکت اپل برای جبران این مشکل، 2 میکروفون دیگه رو در ایرپاد نسل جدید قرار داده تا کیفیت به طور عجیبی بالا بره.

بازگشت به لیست

1 دیدگاه در “آموزش نحوه کار با ایرپاد جدید 2022 اپل

  1. پانته‌آ گفت:

    مهمترین قابلیت ایرپاد های جدید اینه که اگه کیس یا خود ایرپاد از گوش بیوفته ، صدا میده و میتونی پیداش کنی. کاش اینم توضیح میدادین که چطوری کار میکنه تو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *