علم و تکنولوژی

معرفی ایرتگ یا ردیاب هوشمند اپل + ویژگی های آن

ایرتگ یا ردیاب هوشمند اپل

اپل رو تا چه اندازه میشناسید؟ آیا شناخت شما نسبت به این شرکت آمریکایی در حد محصولات آیفون، ایرپاد، ساعت هوشمند، آیپد و یا حتی کامپیوترهاست؟ موارد بیان شده شاید بخش اعظم کار اپل باشه ولی این تمامی آنچه که باید از کوپرتینویی‌ها بدونید نیست. Apple Airtag، یکی از اون محصولاتی هست که شاید خیلی‌ها با اون آشنا نباشن و به طبع کاراییش هم برای این افراد نامعلوم خواهد بود.

ایرتگ یا ردیاب هوشمند اپل چیست و چه ویژگی‌هایی داره؟ با معرفی این محصول جذاب و کاربردی اپل همراه https://mrdigitall.com/ باشید.

طراحی و ساختمان ایرتگ یا ردیاب هوشمند اپل

حک اسم دلخواه روی ایرتگ

ایرتگ یا ردیاب هوشمند اپل یک وسیله دایره شکل کوچیک هست که ترکیبی از پلاستیک و فلز ساخته شده؛ این محصول گرچه در فیس روبرویی خودش آرم اپل رو همراهی میکنه اما سفارش‌دهنده این محصول نام یا تصویر هرچیزی رو که بخواد میتونه از شرکت اپل درخواست کنه.

ایرتگ‌ها مختص اکوسیستم اپل هستن و به هیچ عنوان برای سیستم‌‌عامل‌های دیگه کارایی نخواهند داشت. محصول یادشده، یه وزن خیلی سبکی داره که با پوشش جاسوئیچ مانندی که دوروبرش قرار گرفته، قابل حمل در همه مکان‌هاست؛ یادآور میشم که روکش اطراف ردیاب‌های هوشمند اپل قابل بازشدن هستن و میشه اونا رو بدون پوشش نیز استفاده کرد. وجود IP67 در محصول اپل، باعث شده که اون در مقابل گردوغبار و پاشش آب مقاومت داشته باشه و از این بابت خیال کاربر راحت بشه.

تعویض باتری ایرتگ یا ردیاب هوشمنئ اپل

ایرتگ یا ردیاب هوشمند اپل چونکه باتریش حدوداً یکسال دوام داره، اپل اون رو جوری خلق کرده که کاربر در انتهای عمر باتری، کاربر توان تعویض اون رو داشته باشه. دلیل کار نهادن اسپیکر در بطن ایرتگ اپل نیز ایجاد صدا در مواقع لزوم هست.

ایرتگ یا ردیاب هوشمند اپل چیست و چگونه کار میکند؟

شاید از اسم این محصول تا حدودی به کاراییش پی‌برده باشین اما خب بد نیست که اطلاعات بیشتری در مورد ایرتگ‌ها کسب کنید. محصولی که با نام ردیاب هوشمند اپل به میدون اومده، برای دسترسی آسان‌تر به اجسام مفقود شده استفاده میشه.

ایرتگ‌ یا ردیاب هوشمند اپل از طریق بلوتوث، موقعیت مکانی، Wi-Fi به دستگاه مقابل متصل میشه و توسط یکسری امواج موقعیت مکانی جسم گم‌شده را به Find My iPhone اطلاع میده. حالا چطور عمل میکنه؟

اتصال ایرتگ به گوشی آیفون

شما این بیزبیلک رو به گوشی خودتون نزدیک میکنید تا متصل بشه، اگه از چندتا ردیاب هوشمند اپل استفاده میکنید میتونید برای هرکدوم در Find My یک نامی انتخاب کنید؛ پس از اتصال ایرتگ به دستگاه اپلی خودتون، اون رو به سوئیچ آویزن کنید، درون کیف پول یا هرجا که دوست دارید بذارید، با این کار، وقتی جسمی که حامل ایرتگ هست گم بشه، با مراجعه به بخش Find My گوشی همراه و زدن روی ردیاب مورد نظر، میتونید موقعیت مکانی جسم رو تماشا کنید و به جستجوی اون بپردازین؛ کاربر تا چند متری محصول مفقود شده که برسه، ایرتگ با ارتعاش صدا درون برنامه Find My، این موضوع رو ابلاغ میکنه.

اتصال ایرتگ به وسابل شخصی

شرکت اپل با کارنهادن فناوری جستجوی دقیق در ایرتگ‌ها، اون رو رسماً متناسب با گوشی‌های سری 11 به بالا خلق کرده؛ یعنی اگه بخواین به طور دقیق و محکم به یافتن جسم مفقودی بپردازین، باید گوشی در دست کاربر از آیفون 11 به بالا باشه.

ویژگی‌های ایرتگ یا ردیاب هوشمند اپل

موقعیت یابی ایرتگ

حالت گمشده یافتن وسایل رو آسان‌تر میکنه! درست مثل دیگر دستگاه‌های اپل، ایرتگ نیز میشه در حالت گمشده قرار داد و این موضوع رو میشه در برنامه Find My فعال کرد، با این عمل، وقتی که ردیاب هوشمند اپل شما مفقود بشه، با شناسایی شدن توسط یک دستگاه در شبکه، گوشی شما به طور خودکار یک آلارم دریافت خواهد کرد.

قابلیت دیگر ایرتگ رو زمانی میشه فهمید که محصول توسط یک شخص دیگر پیدا بشه. بزارید این موضوع رو یکم باز کینم؛ فرض کنید که شما ایرتگتون رو جایی گم کردین و حالا به هر نحوی امکان پیداکردنش براتون مقدور نیست، در این زمان شخص ثالثی اون رو پیدا میکنه، وقتی که محصول رو به گوشی خودش که دارای NFC هست نزدیک کنه، اطلاعات تماس شما روی صفحه‌نمایش موبایل براش نشون میده و از این طریق میتونه برای پس دادن ایرتگ به شما، زنگ بزنه.

آلارم ارسالی از ردیاب هوشمند اپل

حریم خصوصی کاربر محفوظه! همونطور که گفیتم، ایرتگ یا ردیاب هوشمند اپل موقعیت مکانی اجسام گم‌شده رو روی دستگاه سینک شده نشون میده و شاید توی ذهنتون خطور کنه که آیا درهنگام گم شدن این محصول و یافتن اون توسط شخص دیگه، موقعیت مکانی صاحب دستگاه روی گوشی طرف مقابل به نمایش در خواهد اومد؟ این تفکر فقط در حد همین ذهنیت باقی میمونه چونکه طبق ادعای شرکت اپل، موقعیت مکانی کاربر و تاریخچه اطلاعاتش، حتی شخصی که موقعیت ایرتگ رو برای شما ارسال میکنه به هیچ عنوان روی ایرتگ ذخیره و پخش نمیشه و خود شرکت اپل نیز از این اطلاعات آگاه نخواهد بود.

ایرتگ ردیابی‌های ناخواسته رو میفهمه! تا الان هرچی که خوب بوده رو در مورد محصول خفن اپلی‌ها شرح دادیم اما بد نیست بدونید که ایرتگ خاصیت جاسوسی هم میتونه داشته باشه! ماجرا داره جذاب میشه. ردیاب‌ هوشمند اپل اگه ازش درست استفاده بشه هیچ خطری نخواهد داشت اما خدا نکنه که کسی فکر ردیابی شخص دیگری توسط این محصول به سرش بزنه.

هول نکنید! اپل با یک حرکت هوشمندانه تمام نقشه‌های سوءاستفاده‌گران از این موضوع رو خنثی کرده است. به ادعای کوپرتینویی‌ها، ردیاب‌های هوشمند اپل با جداشدن از صاحب خود آلارم میزنند. فرض کنید شما با یک نفر دیگه توی یک کوپه قطار نشستین و هر دوی شما نیز از ایرتگ استفاده میکنید؛ اگر شخص مقابل نظر سوئی داشته باشه و ردیاب هوشمند اپل خودش رو به قصد ردیابی شما، توی یکی از وسایل شخصی‌تون بذاره و بره، گوشی‌تون یک آلارم مبنی بر حضور ایرتگ ناشناس در حوالی شما ارسال میکنه و شما میتونید اون رو پیدا کنید.

در انتهای راه معرفی ایرتگ یا ردیاب هوشمند اپل باید خاطر نشان کرد که شبکه Find My اپل در مقایسه با برنامه SmartThing مربوط به ردیاب هوشمند سامسونگ یعنی Smarttag عملکرد بهتری از خودش نشون داده است اما خب، محصولات نام‌برده، هیچکدام نمیتونن برای کاربران ایرانی مثمرالثمر واقع بشن چونکه تحریمات، خدمات‌دهی آن‌ها را تحت تأثیر قرار داده و امکاناتی مثل جستجوی دقیق در ردیاب هوشمند اپل و عدم نصب برنامه مربوط به SmartThing سامسونگ روی برخی گوشی‌ها، در ایران به خوبی کار نمیکنند؛ پس با این شرایط استفاده از ایرتگ در ایران زیاد توصیه نمیشه.

ایرتگ یا ردیاب هوشمند اپل، محصولی که شاید خیلی‌ها با اون آشنا نباشن یا اینکه از کارکرد اونا آگاه نیستن، اما فروشگاه آقای دیجیتال با توضیحی کامل درمورد این ردیاب، کاربران رو از امکانات خفن این بیزبیلک دایره‌ای شکل آگاه کرده است؛ حیف که ایرتگ یا ردیاب هوشمند اپل در ایران نمیتونه به صورت صددرصدی کارایی بده و این شاید مثل یک حسرت باشه.

 

سؤالات متداول

1- ایرتگ‌ها قابلیت شارژ شدن دارن؟

اپل ایرتگ‌ها رو با باتری قابل تعویض به بازار فرستاده است و کاربر هیچ نیازی به شارژ این دستگاه‌ها نداره.

2- ایرتگ رو چطوری به وسایلمون متصل کنیم؟

ایرتگ‌ها برای اتصال به وسایل شما به چیزی شبیه جاکلیدی احتیاج دارن که اپل لوازم جانبی‌های مخصوص رو برای این دستگاه طراحی کرده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *