علم و تکنولوژی

Unlock یا باز کردن قفل اپل آیدی چگونه است؟

باز کردن قفل اپل ایدی چگونه است

از جایی که اپل یک شرکت خیلی امنیتی به حساب می‌آید، قفل شدن حساب کاربری یا همان اپل آیدی یکی از رایج‌ترین مشکلاتی هست که برای افراد بهره‌جو از پلتفرم اپل رخ می‌دهد؛ اما همواره خود افراد هیچ اقدامی برای باز کردن قفل اپل آیدی انجام نمی‌دهند یا شاید فکر می‌کنند این کار بسیار سختی است.

https://mrdigitall.com/ همراه شماست تا در این مقاله، روش Unlock یا همان باز کردن قفل اپل آیدی را بیان کند؛ پس اگر گجتی از این برند آمریکایی دارید، خالی از لطف نیست که این مطلب را بخوانید.

چگونه اپل آیدی قفل می‌شود؟

همانطور که پیش‌تر اعلام شد، اپل شرکتی است که اطلاعات کاربران اهمیت زیادی برای او دارد؛ از همین رو هر جا احساس کند که اطلاعات کاربرانش در حال خطر است، اقدامی را انجام می‌دهد تا آن دیتاها محفوظ باقی بمانند؛ قفل کردن اپل آیدی یکی از اون کارها است.

در هر پلتفرمی وقتی 4 الی 5 بار رمزی را اشتباه وارد کنیم، آن بخش حساس می‌شود و ممکن دیواس یا هر چیز دیگر ما را قفل کند؛ اپل آیدی نیز از این قاعده مستثنی نیست و با چند بار وارد کردن رمز اشتباه، اکانت ما را می‌بندد.

چگونه اپل آیدی قفل می‌شود؟

چگونه اپل آیدی قفل می‌شود؟

چرا اپل آیدی‌های کارتی باعث قفل شدن اپل آیدی می‌شود؟

اپل آیدی‌های کارتی یکی دیگر از مسائل قفل شدن اکانت ما در شرکت اپل است؛ هنگامی که ما گوشی اپل را خریداری می‌کنیم، افرادی سود جو هستند که اپل آیدی‌های کارتی را پیشنهاد میدهند؛ این نوع اکانت‌ها بیشتر با شماره‌های جعلی درست شده‌ند، یا بغیر از شما به چندین نفر دیگه هم فروخته‌اند.

 شرکت اپل در کل با موارد غیر واقعی مشکل دارد و خودش زحمت قفل کردن اکانت را می‌کشد؛ یا ممکن است یکی دیگر از افرادی که از آن حساب بهره می‌برند، رمز را تغییر دهند که در این حالت ما چندین بار رمز را اشتباه می‌زنیم و خودمان اکانت را قفل می‌کنیم.

یکی دیگر از مسائلی که به بسته شدن اکانت ما ختم می‌شود، استفاده نکردن طولانی مدت از اپل آیدی هست؛ خیلی وقت‌ها پیش اومده که ما برای یه مدت گوشی ‌آیفون خودمون رو کنار گذاشتیم و سراغ یه پلتفرم دیگه رفتیم، پس از بازگشت دوباره به آیفون ما مجبور هستیم از اپل آیدی استفاده کنیم.

اگر قصد داریم دوباره از اپل آیدی خودمون استفاده کنیم، باید سوالات امنیتی آن را به یاد داشته باشیم؛ اگر که سوالات امنیتی رو داشتید و وارد کردید که میتونید به راحتی از آن استفاده کنید، اما اگر به یاد نداشتید و آنها را اشتباه زدید باز هم به قفل شدن اپل آیدی دچار می‌شوید.

چرا اپل آیدی‌های کارتی باعث قفل شدن اپل آیدی می‌شود؟

چرا اپل آیدی‌های کارتی باعث قفل شدن اپل آیدی می‌شود؟

هنگام قفل شدن اپل آیدی، پیغام‌هایی همچون :

  • This Apple ID has been disabled for security reasons
  • You can’t sign in because your account was disabled for security reasons
  • This Apple ID has been locked for security reasons

روی نمایشگر دیده می‌شود.

باز کردن قفل اپل آیدی چگونه است؟

برای باز کردن قفل اپل ابتدا وارد سایت iforgot.apple.com می‌شویم؛ در بخش اول اپل آیدی رو وارد می‌کنیم؛ در گام بعدی روی گزینه‌ی I need to reset my password ضربه میزنیم؛ باید توجه داشت که در مرحله‌ی بعدی، ایمیل پشتیبانی یا سوالات امنیتی اپل آیدی‌تان را بلد باشد، در غیر این صورت، باز کردن قفل اپل ایدی شما سخت می‌شود.

در وهله بعدی اگر روی Get an email ضربه زدید، یک ایمیل از طرف شرکت اپل رو حساب پشتیبانی شما ارسال می‌شود که از طریق آن میتوانید برای تغییر رمز اپل آیدی اقدام کنید.

 اما اگر روی گزینه Answer security questions کلیک کردید، باید از طریق سوالات امنیتی رمز خود را باز یابی کنید؛ در این روش ابتدا باید تاریخ تولد خود را که هنگام ساخت اپل آیدی تنظیم کردید را وارد کنید؛ در قدم بعدی باید به دوتا از سوالات امنیتی که خود شرکت اپل می‌پرسد جواب دهید؛ بعد از گذراندن این مرحله، به مرحله آخر یعنی تغییر رمز میرسید که باید با رعایت پروتکل‌هایی که اعلام شده، آن را تغییر دهید. با تغییر رمز، شما موفق به باز کردن قفل اپل آیدی شدید.

باز کردن قفل اپل آیدی چگونه است؟

باز کردن قفل اپل آیدی چگونه است؟

چگونه اپل آیدی کارتی را از روی گوشیمان حذف کنیم؟

از آنجایی که متوجه شدیم اپل آیدی‌های کارتی هیچ کارایی برای ما ندارند و گاها باعث خطر برای اطلاعات گوشیمان می‌شوند، استفاده کردن از آنها هم دلیلی ندارد؛ پس باید برای همیشه آنها را روی گوشی یا هر دیواس دیگری که از شرکت اپل داریم خارج کنیم.

حذف اپل آیدی کارتی با گوشی

ابتدا از طریق تنظیمات وارد بخش اپل آیدی می‌شویم (اولین گزینه در تنظیمات گوشی)، سپس با اسکرول به پایین روی گزینه‌ی Sing Out ضربه میزنیم؛ در صفحه جدید که باز شد، رمز حساب کاربری اپل را وارد می‌کنیم و روی گزینه Turn Off که سمت راست قرار دارد کلیک می‌کنیم؛ در نهایت اپل یک بار دیگر از ما می‌پرسد که قصد خروج از اپل آیدی را دارید؟ که با ضربه زدن روی Sing Out آن را تایید می‌کنید.

حذف اپل آیدی کارتی با سایت رسمی اپل

ابتدا به appleid.apple.com مراجعه می‌کنیم و از طریق گزینه Sing In وارد حساب کاربری خود می‌شویم؛ بعد از وارد شدن به اپل آیدی خود، تمامی اطلاعات شما آنجا نوشته شده؛ به بخش Device روید، اینجا تمامی دستگاه‌هایی که اپل آیدی شما با آنها ست شده است، مشاهده می‌شود؛ روی هر کدام از آنها که خواستید ضربه میزنید و Remove From Account را انتخاب می‌کنید.

حذف اپل آیدی کارتی با سایت رسمی اپل

حذف اپل آیدی کارتی با سایت رسمی اپل

ققل شدن اپل آیدی یکی از رایج‌ترین مسائلی هست که در پلتفرم اپل رخ می‌دهد؛ برای همین باز کردن قفل اپل آیدی باید یکی از آسان‌ترین کارهایی باشد که انجام می‌دهیم. https://mrdigitall.com/ در این مقاله به باز کردن قفل اپل آیدی پرداخت تا اگر این اتفاق برای شما رخ دهد، دغدغه‌ای نداشته باشید.

سوالات متداول

1- اگر اپل آیدی کارتی را حذف کردیم، چکار کنیم؟

در حالت کلی پیشنهاد می‌کنیم که به هیچ عنوان از اپل‌های کارتی استفاده نکنید. برای اینکه بتوانیم از امکانات حساب اپل استفاده کنیم به ایمن ترین شکل ممکن، باید به فروشگاه‌های رسمی مراجعه کنیم و اپل آیدی شخصی خود را درست کنیم. اگر با پلتفرم اپل در ارتباط باشید، میدانید که یکی از امنیتی‌ ترین شرکت‌هاست برای همین مشکلاتی همچون قفل اپل ایدی به دلیل چند بار اشتباه زدن رمز یا استفاده از اپل آیدی کارتی به مراتب دیده می‌شود.

2- چرا اپل آیدی قفل میشه؟

حفظ اطلاعات کاربر برای شرکت اپل بسیار مهمه و هرگاه که این شرکت احساس ناامنی بکنه اپل ایدی رو قفل مبکنه؛ یکی از دلایلی  که باعث میشه تا اپل آیدی قفل بشه زدن مکرر رمز به صورت اشتباه هست.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *