علم و تکنولوژی

تنظیم ساعت آیفون چگونه است؟ (نحوه تنظیم)

تنظیم ساعت آیفون

با توجه به کارهایی که ما انجام می‌دهیم، زمان یکی از بخش‌های مهم زندگی ما شده؛ گوشی‌های موبایل یکی از وسایلی است که ساعت را به ما نشان می‌دهد، هم به عنوان ساعت زنگدار ازش استفاده می‌کنیم و هم یک کرنمتر مطمئن به حساب می‌آید؛ تقریبا تمام کارهایی که از طریق زمانی را می‌شود از گوشی انجام داد.

بعضی مواقع وجود دارد که به دلیل انتخاب برخی گزینه‌ها ساعت گوشی ما روی کشوری دیگری ست می‌شود؛ تنظیم مجدد ساعت گوشی‌های اندرویدی کاری است که تقریبا تمام اندرویدداران می‌توانند آن را انجام دهند، اما تنظیم ساعت آیفون ممکن است مقداری کاربر رو با چالش روبرو کند. https://mrdigitall.com/ در این مقاله قصد دارد تا تنظیم ساعت آیفون را رو برای شما شرح داده تا دیگر مشکلی برای این کار نداشته باشید.

تنظیم ساعت آیفون چگونه است؟
تنظیم ساعت آیفون چگونه است؟

چطور ممکن است تنظیم ساعت آیفون خراب شود؟

هنگامی که گوشی‌هایمان را خریداری میکنیم، اکثرا آکبند یا گوشی ریسیت شده است؛ اینجا هنگام راه‌اندازی گوشی، ما باید ساعت خود را تنظیم کنیم که اگر در انجام این کار دقت نکنیم، ممکن است ساعت گوشی با ساعت کشور تنظیم نشود. البته یکاری که می‌توانیم در این مرحله انجام دهیم این است که یک سیمکارت روی گوشی خود بیادازیم که با این کار، گوشی ما با اپراتور سیمکارت ست می‌شود و تنظیم ساعت به عهده اپراتور می‌افتد. حالا شاید در این مرحله به هر دلیلی ساعت گوشی شما تنظیم نشود و کار تنظیم او به عهده ما بیوفتد؛ برای تنظیم ساعت آیفون چه باید کرد؟

برای تنظیم ساعت آیفون باید چیکار کرد؟

برای تنظیم ساعت آیفون ابتدا وارد Settings گوشی میشیم و به پایین اسکرول می‌کنیم تا به گزینه General برسیم؛ در منوی General دنبال گزینه Data & Time می‌گردیم که با مقداری کمی اسکرول کردن به سمت پایین اون رو مشاهده خواهید کرد.

در اینجا 3 گزینه جلوی روی ما قرار دارد؛ اولین مورد نوشته شده 24-Hour Time هست که کار او تنظیم ساعت روی 24 یا 12 ساعت است؛ خاموش بودن تیک او به منزله قراردهی ساعت گوشی روی 12 ساعته است و روشن کردن او، تایم رو 24 ساعت نشان ما می‌دهد؛ اگر ساعت خوانی شما 12 ساعته باشد، از ساعت 12 شب تا 12 صبح کلمه AM جلوی روی او قرار می‌گیرد و از ساعت 12 ظهر تا 12 شب کلمه PM که نشان دهنده شب است جلوی ساعت شما قرار می‌گیرد.

گزینه‌ی بعدی Set Automatically هستش که تمامی کارهای ماهم با همین گزینه است؛ هنگامی که تیک این بخش روشن باشد ساعت گوشی ما با ساعت رسمی کشوری که در اون هستیم ست می‌شود. چگونه گوشی میداند که ما در چه کشوری هستیم؟ هنگامی که ما به شبکه وای فای یا بسته همراه متصل می‌شویم GPS گوشی ما فعال می‌شود و تشخیص می‌دهد ما در چه نقطه‌ای حضور داریم. البته نباید فراموش کرد که برای فهمیدن موقعیت مکانی ما باید لوکیشن گوشی فعال باشد.

برای تنظیم ساعت آیفون باید چیکار کرد؟

برای تنظیم ساعت آیفون باید چیکار کرد؟

برای فعال کردن لوکیشن گوشی به منوی تنظیمات بر می‌گردیم و به پایین اسکرول می‌کنیم تا بخش Privacy & Security رو بیابیم؛ در منوی این بخش وارد گزینه‌ی Location Service که همون ابتدای صفحه قرار دارد می‌شویم و تیک Location Services رو فعال می‌کنیم. حالا به Data & Time باز می‌گردیم.

اینجا با خاموش کردن تیک Set Automatically تنظیم ساعت آیفون رو به صورت دستی انجام می‌دهیم؛ با خاموش کردن این گزینه، دو بخش آبی رنگ که یکی از آنها تاریخ است و دیگری ساعت در انتها فعال می‌شود؛ با ضربه زدن روی هر کدام از این دو گزینه بخش تنظیم دستی برای ما باز می‌شود. در ابتدا باید تاریخ را تنظیم کنیم؛ سپس از بخش Time که در انتها قرار گرفته ساعت را تنظیم می‌کنیم؛ روی ساعتی که روبروی گزینه‌ی Time وجود دارد میزنیم و تنظیم ساعت آیفون را انجام مید‌هیم. البته اگر دوباره تیک Set Automatically رو فعال کنیم، ساعت گوشی به صورت خودکار تنظیم می‌شود.

گزینه‌ی آخر یعنی Time Zone برای تنظیم شهر مورد نظرمون هست؛ البته با روشن بودن گزینه‌ی Set Automatically این گزینه را نمیتوان تغییر داد؛ ابتدا باید این گزینه را خاموش کرد و سپس وارد بخش Time Zone شد؛ در منوی سرچ نام کشور (برای کشورهایی که چند ساعت دارند باید به نام شهر هم دقت کرد) که در آن حضور داریم یا هر جایی دیگری که دوست داریم را جست‌جو می‌کنیم و روی آن ضربه میزنیم؛ با این کار ساعت گوشی ما با آن کشور یکی می‌شود.

برای تنظیم ساعت آیفون باید چیکار کرد؟

برای تنظیم ساعت آیفون باید چیکار کرد؟

چگونه ساعت و تاریخ آیفون خود را به صورت فارسی نشان دهیم؟

شاید برای شما هم جای سوال باشد که چگونه برخی گوشی‌های آیفون ساعت و تاریخشان به صورت فارسی روی صفحه قفل به نمایش در می‌آید؛ ابتدا باید بدانید سیستم‌عامل گوشی قبل از iOS 16 است یا بعد از iOS 16، برای دانستن این موضوع باید از طریق Settings گزینه‌ی General و سپس About اقدام کنید. برای نشان دادن ساعت آیفون به صورت فارسی در iOS 16 ابتدا به بخش Customize صفحه اسکرین بریم؛ سپس روی ساعت ضربه میزنیم تا بخش تغییرات بالا بیاید؛ در اینجا روی کره‌ی زمین که در سمت چپ قرار دارد میزنیم و گزینه‌ی Arabic Indic رو انتخاب می‌کنیم؛ در نهایت هم فونت مورد نظر رو انتخاب می‌کنیم.

برای فارسی نشان دادن تاریخ و ساعت در گوشی‌هایی با iOS زیر 16 ابتدا به تنظیمات گوشی میرویم و وارد بخش General می‌شویم؛ سپس با کمی اسکرول کردن وارد گزینه‌ی Language & Region می‌شویم؛ در اینجا از بخش Add Language، زبان فارسی را اضافه می‌کنیم؛ سپس از بخش Edit زبان فارسی را به بالا می‌بریم و گزینه‌ی Done رو میزنیم و سپس روی Continue ضربه میزنیم تا عملیات انجام شود؛ اوکی شدن این موضوع چند ثانیه زمان می‌برد و بعد از این کار ساعت گوشی و تاریخ به صورت فارسی در می‌آید، حتی درصد شارژ هم به همین صورت است.

چگونه ساعت و تاریخ آیفون خود را به صورت فارسی نشان دهیم؟

چگونه ساعت و تاریخ آیفون خود را به صورت فارسی نشان دهیم؟

تنظیم ساعت آیفون یکی از کارهایی است که ممکنه کاربران رو به چالش بکشد؛ فروشگاه آقای دیجیتال در این مقاله روش تنظیم ساعت آیفون را توضیح داد؛ امیدوارم که این مقاله برای شما مفید باشد.

 

سوالات متداول

1- آیا میشه ساعت آیفون رو به صورت دستی وارد کرد؟

همونطور که میدونید در کشور ما سالی یکبار ساعت‌ تغییر میکنه، اما خیلی از افراد ساعت خودشون رو تغییر نمیدن؛ آیفون هم این امکان رو به شما میده تا ساعت رو به صورت دستی تغییر بدین و روی هر زمانی که دوست دارید ست کنید.

2- ساعت و تاریخ آیفون رو میشه به صورت فارسی نشون داد؟

شرکت اپل همونطور که اجازه میده ساعت گوشی شخصی سازی کنیم، اجازه شخصی سازی نوع نوشتاری ساعت هم میده؛ شما علاوه‌بر زبان فارسی، هر زبان دیگه‌ای که میخواید رو میتونید به عنوان زبان گوشیتون انتخاب کنید که در مقاله به او پرداخته شده.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *