علم و تکنولوژی

تعویض بند ساعت هوشمند در سال 2022 چگونه است؟

How is the replacement of the smart watch band in 2022?

همه ما دیگه کم و بیش ساعت‌های هوشمند رو میشناسیم و با تمامی امکانات اونا آشنایی داریم. این گجت‌ها در زیبایی بخشی به استایل کاربر نقش بسزایی رو ایفا میکنن که قسمتی از این موضوع مربوط میشه به بندهای ساعت هوشمند. تعویض بند ساعت هوشمند یکی از جذاب‌ترین پارت‌ها در هر اسمارت‌واچی محسوب میشه.

این محصولات محبوب معمولا در جنس و بند تنوع زیادی دارن. سیلیکون یکی از تسمه‌هایی است که توی بازار بیشترین تنوع رو به خودش اختصاص داده و بعد از این جنس، میلانس، فلز و چرم از دیگر بندهای ساعت هوشمند هستن؛ البته بندهای حصیری و پلاستیکی نیز زیاد به چشم میخوره. به طور کلی ساعت‌های هوشمند به تنهایی جلوه خاصی ندارن و جنس و رنگ بند آن‌ها مثل یه روح دمیده شده در کالبد یک جسم میمونه.

تعویض بند ساعت هوشمند شاید توی ظاهر دشوار به نظر برسه اما هر اسمارت‌واچی بنا به پلتفرم خودش میشه نسبت به تعویض بندهای اون اقدام کرد؛ پس با تعویض بند ساعت هوشمند همراه https://mrdigitall.com/ باشید.

تعویض بند ساعت هوشمند

تعویض بند ساعت هوشمند در سال 2022 چگونه است؟

شرکت‌های سازنده ساعت‌های هوشمند مثل شیائومی که از طراحی‌های بیضی، مستطیل و دایره برای نمای ساعت‌های خودش استفاده میکنه، برای تعویض بند ساعت هوشمند نمیتونه یک حرکت خاص رو دنبال کنه اما شرکتی مثل اپل، برای تعویض بند ساعت‌های هوشمندش در تمامی ادوار یه روش رو دنبال کرده است.

به دلیل کثرت در مدل‌های اسمارت‌واچ‌ها، بسته به مدلشون پلتفرم خاصی رو برای این امر به اجرا درمیارن و همچنین نمیشه تعویض بند ساعت هوشمند رو برای هر کدام به صورت مفصل توضیح داد اما https://mrdigitall.com/ طرحی کلی از تمامی ساعت‌های هوشمند رو در نظر گرفته و آن‌ها رو به عنوان یک الگو آموزش خواهد داد.

قبل از هر چیز باید ذکر بشه که ساعت‌های هوشمند سایزهای متفاوتی دارن و اگه قصد تعویض بند ساعت هوشمند رو دارین، باید متناسب با اندازه آن‌ها این کار رو انجام داد؛ همچنین یه خبر خوبی ک میتونم بهتون بدم این هست که بعضی اسمارت‌واچ‌ها قابلیت استفاده از تسمه‌های دیگر ساعت‌های هوشمند رو دارن، حتی شاید این موضوع ربطی به برند هم نداشته باشه و صرفاً چونکه سایز دو ساعت هوشمند مورد نظر به هم میخورن میشه این روش رو براشون پیاده کرد.

تعویض بند Apple Watchها و امثال آن‌ها

شاید آسون‌ترین نوع تعویض بند ساعت هوشمند رو اختصاص بدیم به اپل‌واچ‌ها. کوپرتینویی‌ها شاید خیلی روی محصولشون کار کنند اما همشیه برای رفاه حال کاربرانشون چه از لحاظ نرم‌افزاری و چه از لحاظ سخت‌افزاری، بهترین و راحت‌ترین راه رو پیش پای کاربر میذارن. تعویض بند ساعت هوشمند اپل خیلی راحت و آسونه، فرقی هم نداره که کدوم نسخه هست و کدوم تسمه استفاده میکنید.

تعویض بند Apple Watch

برای تعویض بند اپل‌واچ، ساعت هوشمند کوپرتینویی‌ها رو به زیر برگردونید، در حاشیه پایین و بالا یه دوتا دکمه دیده میشه؛ یکی از آن‌ها رو بفشارید و بند رو از چپ یا راست بیرون بکشید و سپس دکمه رو رها کرده و بند دیگری رو به صورت کشویی جایگزین کنید. برای طرف دیگر نیز همین عملیات صدق میکنه.

تعویض بند Mi Bandهای شیائومی

در می‌بندهای شیائومی از یه پلتفرم خاص برای تعویض بندهاشون استفاده میشه. این نوع از مچ‌بندهای هوشمند نه بندشون دکمه‌ای هست و نه حالت پین‌دار؛این محصولات درواقع تسمه‌هاشون دارای یک فریم به شکل بدنه می‌بند هستن که محصول داخل اون جای میگیره و چفت میشه. برای اینکه این موضوع رو بیشتر درک کنید مسئله رو باز میکنیم.

برای اینکه بتونیم بند رو از می‌بندها جدا کنیم، هرگز به روی نمایشگر فشار وارد نکنید چرا که امکان آسیب دیدنش بالاست، پس برای جلوگیری از این موضوع باید زیر تسمه جایی که نزدیک به بدنه مچ‌بند باشه رو کمی فشار دهید تا بدنه از بند جدا بشه.

تعویض بند Mi Bandهای شیائومی

برای اینکه بخواهید محصول رو در بند دیگری بزارید، یک طرف بدنه رو توی فریم به صورت کامل قرار داده و سپس تمام بدنه می‌بند رو بفشارید تا در جای خودش قرار بگیره، برای اطمینان از درست جاگرفتن محصول در جایگاه، یه صدای ریز تق باید بشنوید.

تعویض بندهای آنربند و امثال آن‌ها

آنر در طول دوران عرضه ساعت و مچ‌بند‌های هوشمندش روی یک شکل نمونده و مرتب در حال تغییر ظاهر این دسته از محصولاتش بوده است؛ اما باید بگم که تعویض بندهای این محصولات چندان تفاوت فاحشی رو به خودشون ندیدن و تقریباً یک پلتفرم رو دنبال می‌کنند.

مچ‌بندهای آنر برای بیرون کشیدن بندشون از یک قفل فریم‌دار استفاده میکنند که برای تعویض بندشون کاربر زیاد راه سختی رو در پیش نخواهد داشت.

تعویض بند آنربند

مچ‌بند مورد نظر رو به پشت برگردونید، محل تلاقی بند با بدنه رو میشه توسط یه بیزبیلک مستطیلی شکل دید؛ این همون قفله هست. ناخنتون رو بندازین پشت قفل و اون رو خارج کرده و سپس بندها رو جدا کنید.

در مرحله بعد باید تسمه‌های جایگزین رو به بدنه آنربند متصل کرده و پس ازآن قفل‌ها رو به مکان خودشون برگردونید. لازم به ذکر هست که برخی از ساعت‌ و مچ‌بندهای هوشمند هوآوی نیز از این پلتفرم استفاده میکنند مثل هوآوی واچ‌فیت.

آنربند 6 که در طراحی نسبت به نسل 5 این محصول تغییرات اساسی داشته اما برای تعویض بند اون چیزی غیر از دیگر نسل‌های پیشین نبوده و به همون صورت انجام خواهد پذیرفت.

تعویض بندهای ساعت هوشمند پین‌دار

میرسیم به پرکاربردترین نوع استفاده از بند یعنی بندهای پین‌دار. از قدیم و الایام ساعت‌های عقربه‌دار از تسمه‌های پین‌دار استفاده می‌کردن و اکثر ساعت‌های هوشمند امروزی نیز از این شیوه برای تعویض بندهاشون استفاده میکنن. شاید ظاهر پین‎‌های قرارگرفته روی بندهای ساعت هوشمند در بین گلکسی‌واچ‌ها، هوآوی‌واچ‌ها و دیگر برندها با هم متفاوت باشه اما خب، تقریباً همه‌شون به یک روش مشابه برای تعویض بندهاشون استفاده میکنند. بعضی از پین‌ها در بند ساعت‌های هوشمند دارای یه ضامن هستن و برخی دیگر نیز به صورت عادی درون بدنه ساعت جای گرفته‌اند.

تعویض بند ساعت هوشمند دارای پین ضامن‌دار

در وهله اول ساعت رو به عقب برگردونید و دنبال یک زبانه فلزی مانند کوچیک بگردید. حالا اون رو به سمت داخل بکشین و بند رو از ساعت هوشمند جدا کنید.

تعویض بند ساعت هوشمند دارای پین ضامن‌دار

برای جا انداختن پین ضامن‌دار، یک‌ طرف تسمه رو به بدنه متصل کرده و سپس با یک جسم دارای سطح صاف مثل چاقو، پین بیرون‌زده طرف دیگر بند رو فشرده و سپس درون محصول جای دهید یا اینکه قلاب پین رو به داخل فشرده و سپس درون ساعت قرار دهید.

تعویض بند ساعت هوشمند دارای پین عادی

این نوع مکانیزم همه ما در ساعت‌های عادی شاهدش بودیم و چه بسا بعضی اوقات با در رفتن پین از ساعت مورد نظر، نسبت به جا انداختن اون توی بدنه اقدام کردیم. تعویض بند ساعت هوشمند در پلتفرم پین‌های عادی، کمی دشوار خواهد بود؛ لازم به ذکره که شرکت‌ها معمولاً از پین‌های ضامن‌دار استفاده میکنند.

تعویض بند ساعت هوشمند دارای پین معمولی

در تعویض بند ساعت هوشمند دارای پین‌های معمولی، کاربر باید از یک ابزار ثانویه برای بیرون کشیدن پین از بدنه اقدام کنه. نمیدونم دیدین یا نه، ولی این نوع از پین‌ها به صورت یک میله هست که در دوطرف اون یک حالت فنر مانند داره. برای تعویض بند ساعت هوشمند مورد نظر، باید کمی تسمه رو جمع کنید طوری که پین دیده بشه.

حالا توسط یک ابزاری با سطح صاف مثل چاقو، پین رو به سمت شکاف بند بکشید تاجایی که بشه اون رو از بدنه ساعت خارج کرد، در این هنگام بیرون آوردن سمت دیگر بند از ساعت هوشمند کار سختی نخواهد بود. پس از اونکه بند رو از بدنه ساعت هوشمند جدا کردین، میتونید در جهت جایگزینی تسمه دیگری به همین منوال اقدام کنید.

تعویض بندهای ساعت هوشمند پیچ‌دار

بعضی از ساعت‌های هوشمند هم هستن که بندهاشون توسط پیچ به بدنه محصول متصل شدن و برای اینکه بتونید بندهای محصول رو تعویض کنید باید از یه پیچ گوشتی استفاده کرد.

کسایی که از ساعت‌های هوشمند استفاده میکنند میدونن که تعویض بند آنها یکی از ضلع‌های تکمیل‌کننده استایل شخصی هست؛ از طرفی بندهای رنگی رنگی یا فلزی و چرمی یه جوری خاص به دل میشینن، پس کاربران در جهت تعویض بند ساعت هوشمند خودشون قطعاً اقدامی خواهند کرد. انجام این عملیات شاید در ظاهر سخت باشه اما خب با توضیحاتی که از جانب فروشگاه آقای دیجیتال دریافت نمودید، این عمل دیگه سخت نخواهد بود و به راحتی میشه توی خونه انجام داد

سوالات متداول

1- آیا خودمون هم میتونیم بند ساعت هوشمندمون رو تعویض کنیم؟

همونطور که در مثال‌های بالا، روش‌های تعویض بند انواع ساعت و مچ‌بندهای هوشمند رو بررسی کریدم، با هم دیدیم که کاربر راه عجیب و غریبی رو برای این امر در پیش نداره و با توجه به مکانیزم‌هایی که شرکت سازنده برای تعویض بند ساعت هوشمند خودش در نظر گرفته، میشه به راحتی این عملیات رو انجام داد.

2- هزینه تعویض بند ساعت هوشمند چقدر خواهد بود؟

درسته که هر ساعت هوشمندی برای تعویض بندهاش از یه شیوه خاص خودش استفاده میکنه اما خب آنقدر سخت نیست که کاربر نتونه این کار رو خودش انجام نده. اگر این عمل رو حتی یک درصد دشوار میدونید، برای تعویض بند ساعت هوشمند اگر به مکان‌های معتبر مراجعه کنید، نه تنها هزینه آنچنان زیادی رو نمیپردازین بلکه نسبت به تعویض درست بندهای ساعت اطمینان بیشتری خواهید داشت.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *