علم و تکنولوژی

بهترین ماشین حساب مهندسی؛ راهنمای خرید

بهترین ماشین حساب مهندسی؛ راهنمای خرید

ماشین حساب رو میشه یکی از لذت بخش‌ترین اختراعات جهان شمرد؛ چراکه بعد از تولید اون، توانایی پاسخ دادن به سوالات سخت ریاضی، آسان‌تر شد؛ اما حل کردن مسائل پیچیده نیاز به ماشین حساب حرفه‌ای‌تر هست که اونا رو ماشین حساب مهندسی صدا میزنن. البته این رو بگم که فقط اسمشون مهندسی هست وگرنه هر شخصی میتونه از اونا استفاده کنه و سوالات محاسباتی رو حل کنه. آقای دیجیتال در این مقاله قراره به بهترین ماشین حساب مهندسی بپردازه؛ پس پیشنهاد میکنم تا انتها همراه این مطلب بیاید.

 

مزایا و معایب ماشین حساب مهندسی چیه؟

امروزه در هر رشته تحصیلی یا مهندسی که باشید، ریاضی یار و همراه شماست، از قضا هرچه بیشتر که پیش میرید، فرمول‌ها و محاسبات سخت‌تر میشه؛ اینجاست که ماشین حساب مهندسی یا همون علمی برای محاسبات بکارتون میاد و ماشین حساب‌های معمولی نمیتونن از پس کاراتون بر بیان.

خوبی دیگه‌ای که ماشین حساب مهندسی دارن اینکه شما رو زودتر به جواب میرسونن و حتی در یادگیری بعضی مسائل کمکتون میکنن. دسترسی آسان‌تر به اعداد پیچیده،pi، e، توابع مثلثاتی و … مزیت بعدی هست که ماشین حساب‌های علمی برای شما فراهم میکنن. در کل شما مسیر کمتری رو برای رسیدن به جواب مسئله با ماشین حساب مهندسی طی خواهید کرد.

مزایا و معایب ماشین حساب مهندسی چیه؟

مزایا و معایب ماشین حساب مهندسی چیه؟

در کنار این مزایا، ماشین حساب علمی معایبی هم داره. شما به کمک این نوع وسایل سریع‌تر به جواب خودتون میرسید که باعث میشه ذهنتون اصلا درگیر قضیه نشه؛ همین امر سبب میشه تا به مرور زمان شما فرد تنبل‌تری بشید؛ البته این خصلت مختص تنها ماشین‌های مهندسی نیست، بلکه ماشین‌های معمولی هم این عیب رو دارن.

 

هنگام خرید ماشین حساب علمی باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

شاید فکر کنین که ماشین حساب یه وسیله معمولی هست و به راحتی میتوان اون رو خریداری کرد؛ ولی اینطور نیست و ماشین حساب علمی یکی از وسایلی هست که برای خرید اون باید دقت شود چراکه ممکنه مدلی که شما خریداری میکنید به کار شما نیاید.

ماشین‌های پیچیده برای محاسبات مسائل، نمودارها و … دارای صفحه نمایش هستند؛ به همین دلیل شما بعد از چک کردن سالمی اون، باید به این نکته توجه کنید که کدام ماشین حساب یا بهتر بگیم چه نوع صفحه نمایشی برای شما بهتر خواهد بود.

هنگام خرید ماشین حساب علمی باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

هنگام خرید ماشین حساب علمی باید به چه نکاتی دقت کنیم؟

چک کردن تاییده دیر دیگر مسئله‌ای هست که باید هنگام خرید ماشین حساب توسعه یافته به اون توجه کنید. خیلی از ماشین حساب‌ها هستند که دارای تایید از نهاد یا موسسه خاصی نیستند، بنابراین شما باید دنبال دستگاهی بگردید که دارای نشان استاندارد هستش؛ درضمن اگه مهندس هستید بهتره که از الگویی که بزرگان رشته شما اون رو پذیرفتن پیروی کنید تا جواب‌های شما مفیدتر باشه.

موضوع دیگه‌ای که باید هنگام خرید ماشین حساب مهندسی با آن توجه کنید، کار کرد اون هستش. همونطور که از اول گفته شده این دستگاه‌ها قادر هستند تا معادلات، نمودارها و بسیاری از موارد دیگه رو ترسیم کنند؛ از این رو ممکنه شما به مسائل قبلیتون نیاز پیدا کنین اما ترسیم دوباره آنها مقداری اذیت کننده است، به همین خاطر خیلی از ماشین حساب‌های علمی دارای حافظه داخلی یا درگاه USB هستند؛ پس شما هنگام خرید باید به سلامت این دو موضوع توجه کنید.

هر کدام از این ماشین حساب‌های علمی دارای پردازنده‌ای برای انجام کارهاشون هستند؛ سرعت پردازنده یکی از مقوله‌هایی هست که هنگام خرید باید به اون دقت کرد؛ البته این پردازنده تنها برای انجام محاسبات نیست و برای انتقال فایل‌ها و اجرا کردن دوباره آنها هم به کار میره. همه ماشین‌ها از باتری برای تامین انرژی استفاده می‌کنند؛ شما برای سهولت در کار میتونید ماشین حساب‌هایی با قابلیت شارژ شدن رو بگیرید که مدام به فکر تغییر باتری نباشید.

 

لیست بهترین ماشین حساب‌های مهندسی

ماشین حساب کاسیو FX-CP400

یکی از بهترین ماشین‌های علمی که میتونید داشته باشید، ماشین حساب کاسیو مدل FX-CP400 هستش؛ دستگاهی که دارای نمایشگر با قابلیت پشتیبانی از 65000 رنگ هستش و تقریبا تمامی عملیات‌ها رو برای شما میتونه انجام بده؛ این دستگاه دارای پورت USB هست که با این اوصاف شما میتونید محاسبات خودتون رو ذخیره کنین. تنها ضعفی که این ماشین حساب از اون برخوردار هست، استفاده از باتری قابل تعویض به جای باتری شارژی هست.

ماشین حساب کاسیو FX-CP400

ماشین حساب کاسیو FX-CP400

ماشین حساب کاسیو مدل Classpad 330 Plus

دور، دور ماشین حساب‌های مهندسی کاسیو هستش؛ Classpad 330 Plus دومین مدل از ماشین حساب مهندسی هست که شما میتونین برای انجام محسباتتون خریداری کنین. این ماشین حساب خفن دارای نمایشگری با قابلیت پخش محتوا به صورت سه بعدی هستش که برای درک مسائل خیلی به کار میاد. تقریبا هیچ مسئله‌ای نیست که ماشین حساب نتونه انجام بده، از لگاریتم و ماتریکس بگیر تا دیفرانسیل و توابع؛ قابلیت دیگه‌ای که در این ماشین حساب بکار رفته اینکه، درکنار پشتیبانی از درگاه USB دارای حافظه داخلی هم هست. شاید تنها عیب ماشین حساب کاسیو، منوی سختی هست که قراره با قلم مختص ماشین حساب با اون کار کرد.

ماشین حساب کاسیو مدل Classpad 330 Plus

ماشین حساب کاسیو مدل Classpad 330 Plus

ماشین حساب کاسیو مدل FX-8500G

همه دوست دارن ماشین حسابی با کارایی بالا و قیمت مناسب داشته باشن، FX-8500G همون مدلی هست که کار شما رو راه میندازه؛ همین ابتدای کار بگم که درحالی که اکثر ماشین حساب‌ها 10 یا 12 کاراکتر ورودی میگیرن، ماشین حساب کاسیو به راحتی 16 کاراکتر ورودی میگیره. در محاسبات و انجام عملیات‌ها چیزی کم نداره و تنها از حل کردن مسائل دیفرانسیل معذوره. درضمن قابلیت اتصال به چاپگر رو هم داره که با این اوصاف میتونه محاسبات رو مستقیم چاپ کنه.

ماشین حساب کاسیو مدل FX-8500G

ماشین حساب کاسیو مدل FX-8500G

ماشین حساب کنکو مدل KK-82MS

ماشین حساب‌های کنکو به همراه کاسیو از معروف‌ترین مدل‌هایی هستن که اکثرمون میشناسیم، از طرفی این ماشین حساب یکی از دستگاه‌هایی هست که تا حالا زیاد اون رو دیدیم. این ماشین حساب شاید نمایشگری رنگی نداشته باشه یا حتی ورودی 16 کاراکتری، اما خیلی از محاسبات مثلثات و آماری رو انجام میده درحالی که قابلیت ذخیره سازی هم داره.

ماشین حساب کنکو مدل KK-82MS

ماشین حساب کنکو مدل KK-82MS

ماشین حساب اوسیو مدل OS-570ES

ماشین حساب اوسیو مدل OS-570ES علی رغم ظاهر نه چندان خفن، قادره خیلی از محاسبات ریاضی رو انجام بده؛ یه ویژگی جالبی که داره اینکه با توجه به دو خطی نشان دادن محتوا، میتونه صورت سوال و جواب رو به صورت همزمان نشون بده.

ماشین حساب اوسیو مدل OS-570ES

ماشین حساب اوسیو مدل OS-570ES

ماشین حساب علمی یکی از وسایلی هست که به کار اکثر افراد میاد، چراکه بعد از ورود به کلاس دهم مسائل ریاضی کم کم پیچیده میشن و از این رو شما نیاز به یه کمک کننده دارین. آقای دیجیتال در این مقاله به بهترین ماشین حساب‌های علمی پرداخت و با گفتن نکاتی هنگام خرید، کار شما رو راحت کرد؛ درضمن لیستی از بهترین ماشین حساب‌های مهندسی که میتونین تهیه کنید رو هم ذکر کرد.

 

سوالات متداول

1- بهترین برند برای خریداری ماشین حساب علمی کدام است؟

در بین تمامی تولید کننده‌گان ماشین حساب، برند کاسیو تجربه بیشتری داره و در تمامی زمینه‌ها نماینده داره؛ اما شرکت‌های دیگری مثل کنکو یا حتی اوسیو هم هستند که محصولات باکیفیتی تولید میکنن ولی هنوز به تجربه برند کاسیو نرسیدن.

 2- چه افرادی میتونند از ماشین حساب مهندسی استفاده کنند؟

ماشین حساب مهندسی به این معنی نیست که تنها مهندسان باید از اون استفاده کنند، بلکه تمامی افراد در همه مقاطع میتونند از این محصول استفاده کنند؛ اما در اکثر مقاطع مثل راهنمایی یا دبیرستان، استفاده از این نوع دستگاه ممنوع هست.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *