گجت‌ها، روزانه در حال آسان‌تر کردن کارهای روزمره ما هستند و از این جهت متصل کردن آنها به یکدیگر هم موجب سهولت بیشتر در کارها می‌شود. هرکسی که با دیواس‌های اپلی اعم از آیفون، اپل واچ، آیپد، مک بوک، ایرپاد … کار کرده باشد، به این نتیجه دست یافته که یکی از پلتفرم‌هایی که خیلی خوب با هم مَچ می‌شوند دستگاه‌های اپلی است.

پکیچ کامل محصولات اپلی

در این بین، اگر کسی در جیبش گوشی، سر دستش ساعت هوشمند و درون گوشش ایرپاد قرار بگیرد، تقریبا پکیج او کامل می‌شود؛ زیرا ایرپاد باعث می‌شود در مهمانی‌ها، هنگام ورزش، در جلسات و …، بدون نیاز به گوشی، موسیقی گوش دهیم و به تماس‌هایمان پاسخ دهیم؛ از سمتی هم اپل واچ کمک می‌کند که بدون بهره وری از گوشی، اعلانات رو رصد کنیم و در صورت نیاز با همان ساعت بهشون جواب بدیم. این امر باعث شد تا خرید ایرپاد و اپل واچ رونق زیادی بگیرد.

اما گاهی اوقات تا ما بدون در نظر گرفتن گوشی، اتصال ایرپاد به اپل واچ را در دستور کار قرار دهیم؛ در کشور‌هایی که فناوری eSim وجود دارد، با این کار میتوان به مانند گوشی، از ایرپاد برای پاسخ دهی به تماس‌ها استفاده کرد؛ اما در آن دسته از کشورهایی که این فناوری وجود ندارد با اتصال ایرپاد به اپل واچ، میتوان تنها به موسیقی‌های ذخیره در اپل واچ گوش کرد؛ اما بازهم اتصال این دو به هم، بسیار کارآمد خواهد بود.

همراه https://mrdigitall.com/ باشید تا قدم به قدم مراحل اتصال ایرپاد به اپل واچ را بیاموزید.

اتصال ایرپاد به اپل واچ چگونه است؟

اگر ایرپاد شما به آیفونی متصل شده باشد که نسخه سیستم عامل او iOS 12 یا بالاتر است، با اضافه شدن اپل واچ به این جمع، خودکار این اتصال برقرار می‌شود؛ البته به شرطی که ورژن سیستم‌ عامل ساعت هم آپدیت باشد.

ایرپاد نسل اول اپل که از تراشه W1 بهره می‌برد، نیازمنده WatchOS 3 به بالا برای اتصال خودکار است؛ ایرپادهای نسل 2، پرو و 3 که به تراشه H1 مجهز هستند، برای برقراری پیوند اتوماتیک به WatchOS 5.2 به بالا نیاز دارند. نکته‌ای که اینجا لازمه رعایت بشه اینکه، هرچه نسخه سیستم عامل گوشی و ساعت هوشمند شما به‌روزتر باشد، اتصال ایرپاد به اپل واچ آسان‌تر است.

چیپست هوشمند ایرپاد

اما گاهی اوقات ممکن است این اتصال صورت نگیرد، آن وقت باید چیکار کنیم؟ در اینطور مواقعی دو راه جلو پای ما قرار دارد.

در راه اول که آسان‌تر هم هست، ابتدا ایرپاد را در حالت روشن قرار می‌دهیم، یعنی جوانه‌ها را از کیس خارج می‌کنیم؛ بعد وارد بخش Control Center اپل واچ می‌شویم، برای اینکار کافیست از پایین صفحه اپل واچ به سمت بالا اسکرول کنیم؛ در قدم سوم روی گزینه Audio Sources یا منابع صوتی ضربه میزنیم؛ در اینجا لیست هدفون‌هایی در دسترس مشاهد می‌شود که باید روی نام ایرپاد خود ضربه بزنید و منتظر برقراری ارتباط باشید.

گزینه منابع صوتی در اپل واچ

نحوه اتصال ایرپاد به اپل واچ به صورت دستی

گاهی اوقات ممکن است که از روش بالایی اتصال صورت نگیرد؛ در اینطور موارد باید مسیر سخت‌تری را برای اتصال ایرپاد به اپل واچ طی کرد. ابتدا در اپل واچ وارد تنظیمات می‌شویم و سپس به بخش Bluetooth می‌رویم؛ در اینجا باز لیست دستگاه‌های موجود را مشاهده میکند که باید روی نام ایرپاد خود ضربه بزنید و منتظر مراحل اتصال باشید. لازم به ذکر است که در این نوع اتصال اپل واچ و و ایرپاد باید در کنار یک دیگر باشند.

در کمال تعجب باید گفت گاهی اوقات پیش می‌آید که در این صورت باز هم ارتباط صورت نمیگیرد؛ اگر همچین اتفاقی رخ داد، باید آماده اتصال کاملا دستی ایرپاد به اپل واچ باشید. در این روش ابتدا گوش‌ها درون محفظه شارژ قرار میدهیم؛ سپس در محفظه را باز می‌کنیم و کلید جفت سازی را به مدت 5 ثانیه نگه می‌داریم؛ در مرحله‌ی بعدی جوانه‌ها را از کیس خارج میکنیم و دکمه پاور را به مدت 5 ثانیه دیگر فشار می‌دهیم، البته در این بین نباید درب کیس را ببندید و همینطور هر دو دستگاه در کنار یکدیگر باشند.

نحوه اتصال ایرپاد به اپل واچ به صورت دستی

 با انجام این کارها، مشخصات ایرپاد شما در صفحه اپل واچ به نمایش در می‌آید که میتوانید با ضربه زدن روی آن، اتصال ایرپاد به اپل واچ را انجام دهید.

با این حال هر زمان که ایرپاد خود را در کنار اپل واچ روشن کنید، به هم متصل می‌شوند؛ برای اینکه ارتباط میان آنها را قطع کنید کافیه که وارد بخش بلوتوث اپل واچ شوید و روی گزینه Forget Device بزنید.

آیا هدفون‌های دیگر برندها هم به اپل واچ متصل می‌شوند؟

در ابتدای این مقاله توضیح دادم که محصولات اپلی با یکدیگر بسیار خوب مچ می‌شوند؛ زیرا تراشه‌های آنها یک دیگر را می‌شناسند. از این رو ایرپاد‌ها که به تراشه W1 و H1 اپل مجهز هستند، میتوانند این ارتباط را برقرار کنند؛ پس نباید انتظار اتصالی هدفونی از برندی دیگر با اپل واچ باشیم.

اما در این بین یک شرکت هست که هدفون‌های خود را با تراشه‌ی اپل معرفی میکنند؛ بیتس یکی از زیر مجموعه‌های شرکت اپل به حساب می‌آید که تخصصی کار هدفون می‌کند؛ از طرفی که تراشه‌های اپلی در محصولاتش به کار می‌رود، متصل کردن آنها با دیواس‌های اپل کار آسانی است.

آیا هدفون‌های دیگر برندها هم به اپل واچ متصل می‌شوند؟

https://mrdigitall.com/ دو راه اتصال ایرپاد به اپل را در این مقاله برای شما توضیح داد؛ ساعت و هدفونی از یک برند که با داشتن آنها در کنار گوشی، تقریبا پکیج شما از استفاده روزانه با محصولاتی دیجیتالی تکمیل می‌شود. شاید با اتصال این دو به هم، اقدام به خرید هدفون یا حتی خرید ساعت هوشمند اپل راحت‌تر از همیشه باشد.